29 grudnia 2012

Polacy na 4.miejscu w Victor’s Cup

Reprezentacja Polski juniorów zajęła w Merzig czwarte miejsce w silnie obsadzonym 26. Międzynarodowym Turnieju Victor’s Cup. Podopieczni Leszka Biernackiego w walce o najniższy stopień podium ulegli Danii 23:30. W finale Niemcy pokonały 39:25 drużynę HV Saar.

Zanim doszło do tego meczu Biało-czerwoni wystąpili w półfinale, gdzie ich rywalem był zespól HV Saar. – Słabsza postawa bramkarzy i brak skuteczności rzutowej zaważyły na końcowym wyniku – ocenił polski szkoleniowiec.

Polska reprezentacja w meczu o 3. miejsce zmierzyła się z Danią. Drużyna ze Skandynawii w półfinale przegrała z Niemcami 24:32.

Duńczycy szybko narzucili swój styl gry, co przyczyniło się do wypracowania sześciu bramek do przerwy. Zryw naszego zespołu i bardzo dobra gra przez trzeci kwadrans meczu pozwoliła Polakom na zmniejszenie strat o połowę. Trudy  turnieju jednak bardziej dały się we znaki naszej reprezentacji. Z końcowego triumfu cieszyli się Skandynawowie.