2 stycznia 2013

Ostatnia prosta kadrowiczów

Przygotowania kadry seniorów do finałów Mistrzostw Świata wkroczyły w ostatni etap. Reprezentanci Polski spotkali się dzisiaj w Warszawie i trenowali dwukrotnie w Arenie Ursynów – najpierw na siłowni, a wieczorem w hali. Do swojej dyspozycji trener Michael Biegler ma siedemnastu zawodników, których zabierze do Czech na Turniej Noworoczny (4-6 stycznia).

Szansę debiutu w kadrze narodowej dostanie być może Maciej Pilitowski. Zawodnik Piotrkowianina nie znalazł się co prawda w szerokim, 28-osobowym  składzie na MŚ, ale trener Biegler postanowił sprawdzić go nie tylko podczas treningów. Na jego decyzję miało zapewne wpływ przeziębienie Marcina Wicharego, Bartłomieja Jaszki oraz Marka Szpery, z tego powodu wymienieni zawodnicy dziś nie trenowali.

W podróż do Brna Polacy wyruszą w czwartek rano, o 10:30 wylecą do Wiednia, skąd już autokarem dotrą na miejsce. W piątek przeciwnikiem naszego zespołu będą inni finaliści MŚ – Węgrzy, w sobotę Słowacy, a na zakończenie imprezy zagramy z gospodarzami.

  

Nastroje w Nowym Roku dopisują, jednym z głównych tematów rozmów podczas zajęć siłowych była nie piłka ręczna, a żużel i ruchy transferowe w czarnym sporcie. Zawodnicy przekomarzali się, która z drużyn sięgnie w nadchodzącym sezonie po mistrzostwo kraju, a prym w dyskusji wiedli bracia Jureccy, Michał Kubisztal oraz oczywiście fizjoterapeuta Jerzy Buczak, który w swojej karierze wielokrotnie współpracował m.in. z Tomaszem Gollobem.

Skład reprezentacji Polski na Turniej Noworoczny 2013:

BRAMKARZE: Sławomir Szmal, Marcin Wichary.

OBROTOWI: Bartosz Jurecki, Kamil Syprzak.

SKRZYDŁOWI: Adam Wiśniewski, Przemysław Krajewski, Michał Chodara, Robert Orzechowski, Michał Bartczak.

ROZGRYWAJĄCY: Krzysztof Lijewski, Bartłomiej Jaszka, Mariusz Jurkiewicz, Michał Kubisztal, Karol Bielecki, Marek Szpera, Michał Jurecki, Maciej Pilitowski.

Plan gier Turnieju Noworocznego 2013:

04.01 (Brno)

16:15 Czechy – Słowacja

18:15 Polska – Węgry

05.01 (Brno)

12:15 Czechy – Węgry

14:15 Słowacja – Polska

06.01 (Hodonin)

11:15 Czechy – Polska

13:15 Słowacja – Węgry

Z powrotem w kraju kadrowicze zameldują się jeszcze w niedzielę (06.01). Do środy (09.01) trenować będą na stołecznych obiektach, w czwartek (10.01) wylecą do Barcelony, skąd udadzą się do Saragossy. Pierwszy mecz w ramach finałów Mistrzostw Świata 2013 Polacy rozegrają 12.01 o godzinie 20:15, przeciwnikiem naszego zespołu będą Białorusini.

/Fot. JG (4) 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest