4 stycznia 2013

Ligowy rozkład jazdy

Po przerwie świąteczno-noworocznej na parkiety PGNiG Superligi wracają panie. W najbliższy weekend zostaną rozegrane wszystkie mecze 13. kolejki. W przypadku zespołów Vistalu Łączpol Gdynia i Politechniki Koszalińskiej odnotowane zostaną debiuty trenerów. Wielkie emocje zapowiadają się w Lublinie, gdzie spotkają się dwa najwyżej klasyfikowane w tabeli zespoły.

Gdynianki w meczu przeciw Aussie Samborowi Tczew poprowadzi doświadczony duński szkoleniowiec Jens Steffensen. Vistal w tym sezonie zdążył potracić punkty. Nic dziwnego, ze mistrzynie Polski zajmują dopiero trzecie miejsce w tabeli.

Kolejnym debiutantem z nowym zespołem na ławce trenerskiej w spotkaniu ligowym będzie Gienadiij Kamielin. Kazach w bieżących rozgrywkach pracował już z Samborem. Strony, po zawirowaniach finansowych w tczewskim klubie, zdecydowały się na rozstanie. Jak widać rozbrat szkoleniowca z dyscypliną nie trwał długo. W Politechnice Koszalińskiej zastąpił Waldemara Szafulskiego, który zrezygnował z przyczyn osobistych.

Wielkie emocje zapowiadają się w Lublinie. Prowadzący w rozgrywkach SPR podejmie wicelidera, Zagłębie Lubin. W pierwszej rundzie triumfował SPR 33:29. Drużyna z Dolnego Śląska od 4 listopada ub.r. w Superlidze nie straciła jednak punktów. Mecz będzie można zobaczyć 6 listopada o godz. 17:00 w kanale Polsat Sport.

PGNiG Superliga kobiet:
13. kolejka
  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest