13 stycznia 2013

Braterskie trio z Argentyny

Przed drugimi swoimi meczami zespoły Argentyny i Macedonii postanowiły zmienić po jednym zawodniku. Przypomnijmy zapis regulaminu Mistrzostw Świata Hiszpania 2013, zgodnie z którym każdej reprezentacji podczas turnieju przysługuje wymiana maksymalnie dwóch graczy. Oczywiście z listy 28 zawodników zgłoszonych do 12 grudnia ub.r.


Argentyna w MŚ 2011 okazała się najlepszą drużyną spoza Europy /Fot. M.Biczyk

Argentyna w miejsce Mariano Castro (nr 21) zgłosiła Sebastiana Simoneta (nr 4) z francuskiego US Ivry. Po tej korekcie w składzie drużyny z Ameryki Płd. będzie aż trzech zawodników o nazwisko Simonet. To nie przypadek, gdyż Sebastian a także Diego i Pablo są braćmi. Rodzeństwo miało się na kim wzorować, gdyż ich rodzice, Luis i Alicia, w latach 70. I 80. XX wieku byli reprezentantami Argentyny.

Gauchos w pierwszym meczu hiszapańskiego mundialu pokonali Czarnogórę 28:26. Mistrzowie strefy Panamerykańskiej w niedzielę, 13 stycznia, zagrają w Granollers z Brazylią.

Z kolei drużyna Macedonii w miejsce Zlatko Mojsovskiego (nr 15) dowołała prawoskrzydłowego Vladimira Temelkova (nr 11) z luksemburskiego HBC Bascharage. Macedonia w 1. kolejce mś nie bez problemów wygrała z Chile 30:28. Jej kolejnym rywalem w niedzielę, 13 stycznia, w Sewilli będzie Katar

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest