14 stycznia 2013

Dać szansę wszystkim

– Chcę dać dzisiaj szansę całej szesnastce zawodników, których zabrałem do Hiszpanii. Plan jest prosty: jak najszybciej wywalczyć bezpieczną przewagę, a potem stopniowo ją powiększać, najlepiej przy wydatnej pomocy zmienników – mówi trener polskiej reprezentacji Michael Biegler przed meczem z Arabią Saudyjską.

Michael Biegler liczy dziś na dobrą postawę zmienników /Fot. ZPRP

– Zabrałem na te mistrzostwa kilku młodych graczy. Po pierwsze wierzę, że są w stanie pomóc drużynie, ale chcę też aby poznali specyfikę wielkiego turnieju. Lepszej ku temu okazji niż mecz z Arabią Saudyjską raczej już mieć tu nie będziemy. Ale na pewno nie jest też tak, że nie szanujemy rywali, wszyscy widzieliśmy, że Saudyjczycy potrafili postawić się Słoweńcom w pierwszym meczu – podkreśla szkoleniowiec.

– Młodzi gracze potrzebują czasu, a na pewno pokażą na co ich stać. Trzeba też pamiętać, że zespół jest w fazie przebudowy. Myślimy nie tylko o tej imprezie, ale też o kolejnych. W perspektywie mamy przecież mistrzostwa Europy w 2016 roku, których Polska będzie gospodarzem – przypomina Biegler.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest