14 stycznia 2013

Ruszył zegar EHF Euro 2016

Stało się! Zegar odmierzający czas do EHF EURO 2016 w Piłce Ręcznej w Polsce już tyka! Po raz pierwszy w naszym kraju został symbolicznie uruchomiony w Łodygowicach (województwo śląskie) przez Zygfryda Kuchtę, żywą legendę polskiego handballu, podczas turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt!

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Polsce planowane są od 17 do 31 stycznia 2016 roku. Dla sympatyków szczypiorniaka będzie to ogromne wydarzenie. Zwłaszcza dla całej rzeszy kibiców z województwa śląskiego, bo wstępnie część meczów planowana jest w Spodku w Katowicach!

Chociaż do EHF EURO 2016 pozostały jeszcze trzy lata, to piłkarki ręczne z Podbeskidzia nie mogą się już doczekać tego wydarzenia! Stąd wpadły na pomysł, aby symbolicznie uruchomić zegar, który będzie odmierzał czas do mistrzostw! Został on uruchomiony w sobotę (12 stycznia) w samo południe w Łodygowicach koło Żywca! Jak się okazuje było to w Polsce pierwsze tego typu takie wydarzenie!

Symboliczny zegar uruchomił Zygfryd Kuchta, żywa legenda polskiej piłki ręcznej, a obecnie wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Asystowali mu wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera i Agnieszka Wojtyła, kapitan drużyny amatorskiej szczypiorniaka z Łodygowic.

– Symboliczny zegar został odsłonięty z informacją, że do EHF EURO 2016 pozostało 1100 dni. Dodatkowo Zygfryd Kuchta nakleił liczbę 1100 dni na nasz specjalny baner promujący EHF EURO 2016 w Katowicach, jako jedno z miast-gospodarzy. Natomiast zegar, który odmierza dni, godziny, minuty i sekundy do Mistrzostw Europy można cały czas podejrzeć na naszej stronie internetowej – www.recznazywiecczyzna.ubf.pl – mówi Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej.

Wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera nie kryje zadowolenia. – Znakomity pomysł z tym zegarem. Tym bardziej to co cieszy, iż stało się to u nas w Łodygowicach. To znakomita promocja dla naszej gminy – uważa wójt Andrzej Pitera.

Dodajmy, że temu niezwykłemu wydarzeniu towarzyszyli między innymi Ryszard Mach, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, a zarazem prezydent Zawiercia, Marcin Zubek i Olgierd Sikora, wiceprezesi Śląskiego Związku Piłki Ręcznej oraz Janusz Szymczyk i Paweł Szczotka, członkowie zarządu Śląskiego Związku Piłki Ręcznej! Nie zabrakło także wielu samorządowców, w tym wójtów z Żywiecczyzny, burmistrza Żywca Antoniego Szlagora i radnych powiatu żywieckiego.

Nie można jednak zapominać, że przez cały dzień w Łodygowicach trwały rozgrywki Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Dziewcząt. Jak zwykle nie brakowało emocji i dramaturgii. Turniej był nietypowy, bo kończył pierwszą rundę rozgrywek. Mistrzem półmetka została drużyna Żywiec, która jest niewątpliwie największą rewelacją tego sezonu i z szesnastu meczów przegrała tylko jeden z Węgierską Górką.

– To inicjatywa godna pochwały! Zwłaszcza brawa dla organizatorów. Na tak małym terenie udało im się zachęcić tyle dziewczyn do grania! – powiedział Zygfryd Kuchta, który na pamiątkę pobytu otrzymał między innymi kapelusz góralski z ciupagą.

Z kolei działacze ze Śląskiego Związku Piłki Ręcznej podkreślali, że są dumni z tego, że w województwie śląskim o ręcznej na Podbeskidziu jest coraz głośniej w Polsce.

– Cieszymy się też z inicjatywy dziewczyn, które jako pierwsze zaczęły odmierzać czas do EHF EURO 2016 – podkreślają wiceprezesi Ryszard Mach, Olgierd Sikora i Marcin Zubek oraz Janusz Szymczyk.

WYNIKI I TABELA – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest