15 stycznia 2013

Oby to była cenna lekcja

– Oby to była dla nas cenna lekcja na przyszłość, w pierwszej połowie graliśmy naprawdę super, ale o początku drugiej partii musimy jak najszybciej zapomnieć – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Krzysztof Lijewski.

Krzysztof Lijewski nie może być zadowolony ze swojej gry w ataku w meczu ze Słowenią /Fot. ZPRP

Boris Denic: Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa. W pierwszej połowie graliśmy za wolno, w drugiej zdecydowaliśmy się przejść na obronę 6-0 i przyniosło to znakomite rezultaty. Teraz z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Primoz Prost: Zgadzam się z trenerem, to bardzo ważna dla nas wygrana, słabo zagraliśy w pierwszej połowie w obronie. Teraz koncentrujemy się już na następnym spotkaniu, ale cieszymy się z dnia odpoczynku.

Michael Biegler: W pierwszej połowie nasza gra układała się niemal perfekcyjnie. Bardzo źle zaczęliśmy za to drugą połowę, w ataku graliśmy za wolno, straciliśmy zbyt wiele bramek, samemu będąc bardzo nieskutecznym. To nas kosztowało utratę prowadzenia, musieliśmy gonić wynik, co niemal nam się udało. Na naszej stronie stanął świetny tego wieczoru golkiper rywali, który obronił decydujące piłki.

Krzysztof Lijewski: Gratulacje dla drużyny Słowenii, pomogła im na pewno super forma bramkarza rywali. My zaczęliśmy drugą połowę zbyt spokojnie, a rywale wykorzystali swoje szanse w kontrach. Mam nadzieję, że to będzie dla nas cenna lekcja na następne mecze. Musimy w nich zagrać tak jak dziś w pierwszej połowie.