19 stycznia 2013

15. kolejka w cztery dni

Przed nami trzecia w tym roku kolejka PGNiG Superligi kobiet. Komu mało emocji dotyczących zmagań w męskim wydaniu podczas Mistrzostwach Świat  Hiszpania 2013, ten może na szklanym ekranie obejrzeć w niedzielny wieczór mecz Pogoń Baltica Szczecin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin.

15. kolejka o mistrzostwo Polski żeńskich klubów została rozłożona na cztery dni. Dziś odbędą się trzy spotkania. Ostatnia w tabeli, Piotrcovia przeciw KSS Kielce wystąpi z nowym trenerem. Nie będzie to jednak jego pierwsza przygoda z tym klubem. Henryk Rozmiarek, bo o nim mowa, prowadził Piotrcovię w sezonie 2007/2008. Wówczas również przejmował drużynę w bardzo trudnej sytuacji. Potrafił jednak jakoś uporządkować grę i w efekcie Piotrcovia utrzymała się w lidze. Jak będzie tym razem? Przekonamy się za kilka miesięcy.

W pozostałych sobotnich meczach Start Elbląg podejmie Olimpię-Beskid Nowy Sącz, a KPR Jelenia Góra będzie gościł lidera, czyli SPR Lublin. Dzień później Pogoń Baltica Szczecin zaprezentuje się szerszej publiczności (Polsat Sport godz. 17:00) już z nowym trenerem – Adrianem Struzikiem, który dotąd pracował w Vistalu Łączpol Gdynia. Szczecinianki czeka szalenie trudne zadanie. Do portowego miasta przyjedzie bowiem Zagłębie Lubin, które na koncie ma siedem zwycięstw z rzędu.

Poniedziałek to gra kolejnego, po Piotrcovii, outsidera rozgrywek. Sambor Tczew wystąpi w roli gospodarza przeciw koszalińskiej Politechnice. Ostatnim akordem 15.kolejki będzie rywalizacja, Vistalu Łączpol Gdynia z Ruchem Chorzów, zaplanowana na środę, 23 stycznia.

PGNiG Superliga kobiet

15. kolejka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest