24 stycznia 2013

Spotkanie na szczycie

W środę, bezpośrednio po przylocie polskich szczypiornistów z Mistrzostw Świata w Hiszpanii, w siedzibie PKOl odbyło się spotkanie Andrzeja Kraśnickiego, Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, z Michaelem Bieglerem trenerem kadry i Markiem Góralczykiem Sekretarzem Generalnym ZPRP, który w Hiszpanii pełnił funkcję szefa ekipy polskiej.

 

W trakcie spotkania trener Biegler szczegółowo przedstawił sposób przygotowań do mistrzostw świata oraz ocenił grę zespołu i poszczególnych zawodników w czasie turnieju w Hiszpanii, a następnie prezes Kraśnicki przedstawił własną ocenę występu reprezentacji w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, która w wielu miejscach była zbieżna z oceną wygłoszoną przez trenera.

 

Ustalono, że najważniejszym obecnie priorytetem jest zbudowanie silnej drużyny złożonej z zawodników rozumiejących się wzajemnie i konsekwentnie realizujących przyjętą na dany mecz taktykę. W tym celu zostanie przedstawiony zarys kadry perspektywicznej (po 5 zawodników na każdej pozycji), którzy zostaną wyselekcjonowani po konsultacjach z trenerami drużyn ligowych, a następnie zostaną objęci dodatkowym szkoleniem.

 

Trener Biegler obejmie merytoryczny nadzór nad przygotowaniami zawodników  kadry B i reprezentacji młodzieżowej.

 

Najbliższe zgrupowanie reprezentantów Polski będzie miało miejsce pod koniec marca jako przygotowania do dwóch meczów ze Szwedami rozgrywanych w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy Dania 2014. Pierwszy mecz zostanie rozegrany  w Malmoe 4.04.2013 r. o godzinie 19:15 , a rewanż 7.04.2013 r .o godzinie 20:00  w gdańskiej Ergo Arenie!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest