1 lutego 2013

Ligowy rozkład jazdy

Po półtoramiesięcznej przerwie spowodowanej Mistrzostwami Świata Hiszpania 2013 na ligowe parkiety wracają zespoły PGNiG Superligi mężczyzn. O punkty powalczą również zespoły kobiece rywalizujące o mistrzostwo Polski oraz drużyny męskiej I ligi.

W najwyższej klasie rozgrywkowej panów ciekawie zapowiada się sobotni mecz w Puławach, gdzie miejscowe Azoty zmierzą się z Vive Targami Kielce. Mistrzowie Polski mają szpital w drużynie. To efekt nie tylko kontuzji spowodowanych występami podczas MŚ. Tak czy owak włodarze i sztab szkoleniowy kieleckiego klubu mają powody do zmartwień. W tym swojej szansy upatrują puławianie. Spotkanie z wysokości trybun będzie obserwował trener reprezentacji Polski, Michael Biegler.

Kolejną ciekawą potyczkę w ramach 14 kolejki zaplanowano na niedzielę. Mecz Gaz System Pogoni Szczecin z Orlenem Wisła Płock będzie transmitowany przez Polsat Sport (godz. 17:00).

W PGNiG Superlidze kobiet spotkania 17. kolejki zostały „rozbite” prawie na cztery tygodnie. To efekt startu aż czterech polskich klubów w europejskich pucharach. Dość powiedzieć, że 30 stycznia walkę zaczęły zespoły Vistalu Łaczpol Gdynia z SPR Liblin, a zakończą ją 24 lutego drużyny Samboru Tczew i KSS Kielce.

W I lidze mężczyzn liderzy obu grup zagrają na wyjazdach. W grupie A KPR Legionowo będzie miał trudną przeprawę w Trójmieście z Wybrzeżem Gdańsk. Dla zawodników duetu trenerskiego Daniel Waszkiewicz-Damian Wkleklak to ostatni dzwonek, aby włączyć się w walkę o awans. W grupie B Gwardia Opole pewnie zmierza do ekstraklasy, a tym razem nie powinna mieć kłopoty z ASPR Zawadzkie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem spotkań na najbliższy weekend.

PGNiG Superliga mężczyzn:
14. kolejka

PGNiG Superliga kobiet
17. kolejka

I liga mężczyzn – grupa A
15. kolejka

I liga mężczyzn – grupa B
15. kolejka.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest