4 lutego 2013

Grała Mała Liga

Za nami 3. runda rozgrywek Małej Ligi Piłki Ręcznej, pod honorowym patronatem Sławomira Szmala oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W tegorocznym turnieju udział bierze 8 zespołów reprezentujących kluby z różnych miejscowości województwa małopolskiego. Rozgrywki osiągnęły półmetek, a w kwietniu planowany jest uroczysty finał imprezy.

 

Piłka ręczna dzięki „Małej Lidze” zyskuje na Ziemi Gorlickiej coraz szersze grono sympatyków i zwolenników. Sama dyscyplina staje się popularna o czym świadczy rosnąca liczba dzieci ją uprawiająca. Ponadto, jednym z założeń organizatorów jest stworzenie mocnego ośrodka szkolącego dzieci i młodzież, a rozgrywki Małej Ligi mają w znaczący sposób przyczynić się do realizacji tego celu.

Tegoroczna edycja Małej Ligi współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Oprócz samych rozgrywek piłki ręcznej, projekt obejmuje też konkurs plastyczny „Nasza pocztówka, czyli pozdrowienia z Libuszy”, spotkania integracyjne przy lampie naftowej w Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii Anny i Tadeusza Pabisów w Libuszy oraz konkurs na „Maskotkę UKS Wiertmet”.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest