8 lutego 2013

Ligowy rozkład jazdy

W ten weekend zostaną rozegrane aż 24 spotkania w PGNiG Superlidze i na jej bezpośrednim zapleczu. Niektóre zawody, nie licząc tego w Płocku (o czym piszemy osobno), ze względu na udział polskich klubów europejskich pucharach, rozegrano awansem.

W ekstraklasie panów, Azoty Puławy, po potknięciu mieleckiej Stali w Zabrzu, postarają się umocnić na trzeciej pozycji w tabeli. Zadanie polega na wywiezieniu dwóch punktów z Lubina, czemu z pewnością przeciwstawi się miejscowe Zagłębie. Pozostałe dwa mecze 15. kolejki: Miedź Legnica-Chrobry Głogów i Czuwaj Przemyśl-Pogoń Szczecin – rozegrają między sobą zespoły walczące o utrzymanie się w Superlidze – przypadku tej ostatniej drużyny jej kibice cały czas liczą, że szczecinian będzie można zobaczyć w play offach.

W 18. kolejce PGNiG Superlidze kobiet zagrają m.in. zespoły opromienione awansem do najlepszej ósemki Challenge Cup. KSS Kielce podejmie w sobotę Pogoń Szczecin, a Politechnika Koszalin w środę zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin (czekamy na pomyślne wieści dotyczące walki z Metz Handball w Pucharze EHF). Mecz lidera rozgrywek, SPR Lublin ze Startem Elbląg będzie można zobaczyć na szklanym ekranie (niedziela godz. 17:00 w Polsat Sport).

Blisko dwa miesiące trwała przerwa w rywalizacji I ligi kobiet. O wiele ciekawiej powinno być podczas potyczek mężczyzn – w grupie A prowadzący w tabeli KPR Legionowo wystąpi w roli gospodarza przeciw trzeciej w klasyfikacji Pomezanii Malbork. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w grupie B, trzeci w tabeli Śląsk Wrocław zagra na terenie lidera – Gwardii Opole.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem spotkań na najbliższy weekend.

PGNiG Superliga mężczyzn
15. kolejka

PGNiG Superliga kobiet

18. kolejka

I liga kobiet

12. kolejka

I liga mężczyzn – grupa A

16. kolejka

I liga mężczyzn – grupa B
16. kolejka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest