15 lutego 2013

Sobota z europejskimi pucharami

W sobotę na europejskiej arenie dojdzie do niezwykle ciekawych pojedynków z udziałem mistrzów i wicemistrzów Polski. Do Kielc na mecz z Vive przyjeżdża Chambery Savoie, jeżeli podopieczni Bogdana Wenty wywalczą w starciu z Francuzami choćby punkt, zapewnią sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy C Ligi Mistrzów. Tymczasem Orlen Wisła podejmie w Płocku duńskie Team Tvis Holstebro. Nafciarze liczą na drugie zwycięstwo i umocnienie się na pozycji lidera grupy C Pucharu EHF.

Hala Legionów wypełni się do ostatniego miejsca, w kasach pozostało już tylko 50 wejściówek, które będzie można kupić bezpośrednio przed spotkaniem, z pewnością rozejdą się w mgnieniu oka. Kielczanie, pomimo kłopotów z kontuzjami to absolutny faworyt tego starcia.

Goście, choć wywalczyli w tym sezonie Champions League zaledwie dwa punkty, na pewno łatwo się nie poddadzą. Dysponują doświadczonym składem, a do ich najgroźniejszych zawodników z pewnością zaliczyć trzeba utytułowanych braci Gille. Wspomniane dwa oczka wywalczyli zresztą przed tygodniem w starciu z Bjerringbro Silkeborg.

Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport, początek o godzinie 16:45.

WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ W RAMACH LIGI MISTRZÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ.

/Fot. P.Augustyniak

Po udanym dla Płocczan otwarciu rundy grupowej Pucharu EHF w norweskim Elverum, czas zaprezentować się przed własną publicznością. Do Płocka przyjeżdża Holstebro – drużyna znacznie przed sezonem przemeblowana, młoda, ale nieobliczalna. Co ciekawe w Kubie tym jeszcze w ubiegłym sezonie występował rozgrywający Petar Nenadić, który dziś broni barw Orlen Wisły.

– Myślę, że Duńczycy jeszcze nie wiedzą, co ich czeka w Płocku. Jeśli nasza hala zapełni się w ilości 4-5 tysięcy, to może to ich nieco wystraszyć, bo nigdy nie grali przed taką żywiołową publicznością. W Płocku będą chcieli zaprezentować dobry handball, jednak jeśli zwietrzą szansę na zwycięstwo, to ją wykorzystają. My natomiast nie możemy dać im nadziei na korzystny rezultat – podkreśla Serb.

Początek sobotniego meczu o godzinie 19:00.

WYNIKI WSZYSTKICH SPOTKAŃ W RAMACH PUCHARU EHF ZNAJDZIESZ TUTAJ.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest