20 lutego 2013

Udany rewanż młodych Polek

W drugim spotkaniu kontrolnym reprezentacji juniorek rozegranym w Szczyrku Polska pokonała Słowację 34:22. Dzień wcześniej  drużyna naszych południowych sąsiadów wygrała 23:22. Biało-czerwone przygotowują się do sierpniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce.

– Tak to również powinno wyglądać w pierwszym meczu – cieszył się trener Harald Tłuczykont. Moja drużyna przez 60 minut zaprezentowała równy poziom, zarówno w obronie jak i w ataku.

Polki szybko wypracowały 5-6 bramkowe prowadzenie. W drugiej połowie ich przewaga nie podlegała dyskusji. W drużynie zadebiutowały trzy zawodniczki: Małgorzata Jurczyk, Karolina Jackiewicz i Natalia Krupa.

W połowie marca Biało-czerwone zostaną poddane kolejnemu sprawdzianowi. Zgrupowanie w Dzierżoniowie zakończy się turniejem, w którym zagrają także ekipy Rosji i Rumunii. Czynione są starania, aby do Polski przyjechała jeszcze jedna drużyna.


/Fot. Paweł Szczotka (4)

Polska – Słowacja 34:22 (16:11).
POLSKA: Januchta, Sarnecka, Krupa – Jurczyk, Balsam 1, Urbaniak 3, Koper, Jackiewicz, Oreszczuk 1, Nocuń, Konofał 6, Górna 10, Kwiecińska 6, Świerżewska, Złomańczuk, Godziszewska 3, Trawczyńska 4.
Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest