23 lutego 2013

Zagłębie nie dało szans Vistalowi

W drugim meczu półfinałowym KGHM Metraco Zagłębie Lubin pewnie pokonało Vistał Łączpol Gdynia 30:20 i jutro zmierzy się z SPR Lublin w wielkim finale turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski. Zwycięstwo wicemistrzyń Polski nawet przez moment nie było zagrożone. Tego wieczoru Gdynianki miały po swojej stronie zdecydowanie zbyt mało atutów, aby przeciwstawić się przyjezdnym.

/Fot. JG (3)

Od początku mecz toczony był w bardzo szybkim tempie, obie drużyny grały twardo, nie brakowało ostrych zagrań i fauli. Jako pierwsze nieznaczną przewagę wypracowały Lubinianki, a duża w tym zasługa Moniki Maliczkiewicz, która w bramce popisała się kilkoma udanymi interwencjami.

Bardzo dobrze spisywała się też Anna Pałgan, gospodynie nie potrafiły na znaleźć recepty na jej ataki z rozegrania, potrafiła się też znakomicie odnaleźć w grze z kontry. Po kwadransie Miedziowe prowadziły 8:4.

Kolejne minuty to bardzo nieskuteczna gra Vistalu, choć przyznać trzeba, że duża w tym zasługa agresywnej obrony Zagłębia. Coraz lepiej spisywała się Kinga Byzdra – nie myliła się zarówno z rzutów karnych jak i z gry. Zanosiło się, że już po raz trzeci w tym sezonie wicemistrzynie Polski okażą się lepsze od mistrzyń kraju, wcześniej podopieczne Bożeny Karkut dwukrotnie triumfowały w lidze.

Drugą połowę oba zespoły również rozpoczęły ze sporym animuszem, jednak Lubinianki nie zamierzały dopuścić aby powtórzył się scenariusz z pierwszego meczu półfinałowego. Nie pozwoliły sobie na dekoncentrację, nie dając rywalkom szansy na choćby minimalne zmniejszenie strat.

Trener Jens Steffensen postawił wszystko na jedną kartę i zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarki i wprowadzeniem siódmej zawodniczki z pola. Bez rezultatu, przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła, na nieco mniej niż kwadrans przed końcem Zagłębie prowadziło już 26:14.

Końcowe minuty miały już nieco bardziej wyrównany przebieg, ale widać było, że obie siódemki znają już końcowe rozstrzygnięcie. Mimo to gra niepotrzebnie się zaostrzyło, posypały się wykluczenia. Ostatecznie Miedziowe pokonały Vistal i mogą szykować się do decydującej batalii przeciwko lublińskiemu SPR.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Vistal Łączpol Gdynia 30:20 (17:8)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko – Byzdra 9, Pałgan 5, Bader 4, Semeniuk-Olchawa 5, Jochymek 2, Paluch 2, Jelić 1, Piekarz 1, Załęczna 1, Daszkiewicz, Kobzar.

Vistal: Gapska, Kowalczyk – Mateescu 5, Duran 3, Białek 2, Kalska 2, Koniuszaniec 2, Kulwińska 2, Petrinja 2, Andrzejewska 1, Zych 1, Janiszewska, Kozłowska, Krnić, Królikowska, Pawłowska.