26 lutego 2013

Sprawdzian młodzieżówki

W Warszawie zakończyła się trzydniowa konsultacja młodzieżowej kadry Polski kobiet. Głównym punktem zgrupowania był sparing z drużyną Piotrcovii. Rozegrany w Piotrkowie Trybunalskim test-mecz 33:31 wygrał zespół PGNiG Superligi.

W konsultacji wzięło udział 20 zawodniczek. Z powołanych zabrakło jedynie kontuzjowanej (złamany nos) bramkarki Ewy Sielickiej. Wszystkie kadrowiczki poddane zostały rutynowym badaniom lekarskim. Ze względu na urazy w grze kontrolnej przeciw Piotrcovii nie mogły się zaprezentować Joanna Szarawaga i Maja Ziemienowicz.


Zespół Edyty Majdzińskiej kwalifikacje ME rozegra w Rumunii

– Jestem zadowolona ze sparingu. Dzięki temu dziewczyny mogły przypomnieć sobie założenia taktyczne, które ostatnio ćwiczyliśmy podczas turnieju w Szwajcarii. Z Piotrcovią w pierwszej połowie prowadziliśmy nawet sześcioma bramkami. Po zmianie stron, gdy na boisku pojawiły się zmienniczki, nasza gra straciła na jakości – podsumowała trener Majdzińska.

Większość jej podopiecznych od poniedziałku czeka występ w Mistrzostwach Polski Juniorek. Pozostałe wrócą do zajęć w klubach superligi i I ligi. 14 marca polskie juniorki zbiorą się na kolejnym obozie, w Szczyrku. Stamtąd po kilku dniach pojadą na dwa towarzyskie mecze do Czech. Po powrocie do kraju czeka je krótka konsultacja w Warszawie.

W dniach 30 marca – 1 kwietnia młode Polki zagrają w turnieju kwalifikacyjnym w rumuńskiej miejscowości Craiova. W zawodach oprócz zespołu gospodarzy wystąpią również ekipy Słowenii i Wielkiej Brytanii. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do finałów Mistrzostw Europy, które w dniach 1-11 sierpnia odbędą się w Danii.

Piotrcovia Piotrków Tryb. – Polska 33:31 (15:19)
Piotrcovia (najwięcej): Kopertowska 6, Cieślak 5, Waga 5.  
Polska:
Chojnacka, Borkowska – Ważna, Kobylińska 2, Kozimur 1, Tomczyk 1, Kłusewicz, Janiszewska 6, Kozłowska 5, Damaziak 2, Gutkowska 5, Oleszczuk 1, Fornalik 3, Borysławska, Noga 1, Nowak 2, Koprowska 3, Charzyńska 1.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest