27 lutego 2013

W Trójmieście o piłce ręcznej

Przy okazji zmagań w ramach turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski kobiet, w Trójmieście odbyło się wiele spotkań dotyczących aspektów organizacyjnych różnych dziedzin piłki ręcznej, przede wszystkim spraw związanych z ME juniorek do lat 17, które zostaną rozegrane w Gdańsku i Gdyni w dniach 15-25.08.2013. Spotkali się także członkowie Rady Trenerów ZPRP, Kolegium Ligi ZPRP oraz pracownicy pionu medycznego Związku, trener kadry narodowej kobiet Kim Rasmussen rozmawiał ze szkoleniowcami polskich klubów.

Obrady Rady Trenerów dotyczyły analizy wyników kadr szkoleniowych w poszczególnych grupach wiekowych reprezentacji Polski oraz organizacji Gimnazjalnych Ośrodków Sportowego Szkolenia Młodzieży. Na wniosek przewodniczącego gremium Zygfryda Kuchty spotkania trenerów seniorskich reprezentacji, a więc Rasmussena i Michaela Bieglera z trenerami klubowymi mają mieć charakter cykliczny. Duński szkoleniowiec dyskutował z opiekunami drużyn ligowych przede wszystkim na tematy związane z kalendarzem rozgrywek, pogodzeniem terminów z planowanymi zgrupowaniami kadry oraz nad charakterem współpracy na linii kluby – kadra narodowa.

Spotkaniu pracowników pionu medycznego przewodniczył dr Paweł Cieśla, członek Zarządu ZPRP odpowiedzialny za sprawy medyczne. Wzięli w nim udział lekarze oraz fizjoterapeuci współpracujący na co dzień z kadrami narodowymi we wszystkich rocznikach.

Członkowie Kolegium Ligi obradowali na tematy związane z organizacją zaplanowanego na kwiecień turnieju Final 4 o PGNiG Puchar Polski mężczyzn, regulaminów rozgrywek i systemu licencyjnego.

W sprawach związanych z organizacją sierpniowego czempionatu Starego Kontynentu kalendarz był niezwykle napięty. Począwszy od piątkowego przedpołudnia przedstawiciele ZPRP spotkali się z Wiceprezydentem Gdańska Andrzejem Bojanowskim, a następnie JM Rektorem AWFiS prof. Waldemarem Moską oraz kanclerzem gdańskiej uczelni Olgierdem Bojke. W sobotę odbyły się rozmowy z Dyrektorem GOSiR-u Markiem Łucykiem, przedstawicielem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz dyrektorem Hali Sportowo Widowiskowej Gdynia Mariuszem Machnikowskim. Przypomnijmy, że turniejowe mecze rozgrywane będą właśnie na obiektach AWFiS Gdańsk oraz HSW Gdynia.

W kwestiach dotyczących kwietniowego meczu Polska – Szwecja w ramach kwalifikacji do ME seniorów Dania 2014 oraz rozgrywanego równolegle turnieju reprezentacji B, rozmawiano z dyrektorem ds. marketingu i sprzedaży Ergo Arena Henrykiem Wielechowskim.

W działania związane z promocją szczypiorniaka przy okazji najbliższych związanych z nim wydarzeń w Trójmieście zaangażowany będzie również były reprezentant Polski Artur Siódmiak oraz jego współpracownicy z Akademii Piłki Ręcznej.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest