8 marca 2013

Juniorzy pod lupą

Michael Biegler i Jacek Będzikowski, trenerzy męskiej reprezentacji Polski uważnie obserwowali fazę grupową Mistrzostw Polski Juniorów Kielce 2013. Złotych medalistów poznamy w sobotę.

– To była dobra decyzja, że pojechaliśmy do Kielc. Uważamy, ze musimy mieć taki wgląd praktycznie w całą polską piłkę ręczną. Kilku zawodników na pewno jest godnych uwagi. To nie jest tak, ze wszystko jest źle. To są 18-latkowie i trzeba mieć świadomość co się może zdarzyć w perspektywie kilku lat. Po to jesteśmy, aby wyławiać talenty na miarę gry w reprezentacji – powiedział trener Będzikowski.


Trenerzy reprezentacji Polski na trybunach kieleckiej hali przy ul. Krakowskiej

Szkoleniowiec zwrócił uwagę na fakt, że w Zachodniej Europie już 19-latkowie czy o rok starsi zawodnicy wchodzą do składów narodowych zespołów. Jednym z elementów prowadzących do tego jest dobra motoryka. – Tę różnicę na niekorzyść polskich zawodników niestety widać – przyznał.

Kilka nazwisk z kieleckiego turnieju trafiło już do notesów szkoleniowców kadry. Była także okazja do rozmów i bliższego poznania z trenerami klubowymi. Biegler i Będzikowski zamówili cały zestaw płyt DVD z nagranymi meczami z MPJ Kielce 2013.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest