8 marca 2013

K.Rasmussen: Kto jest w formie, ten gra

– W kadrze pojawiło się kilka nowych zawodniczek, dla kilku jest to powrót po krótszej lub dłuższej przerwie. Mój sygnał jest jasny, każdy kto prezentuje odpowiednią formę, ma szansę zagrać w drużynie narodowej  – mówi trener reprezentacji Polski Kim Rasmussen.

Kim Rasmussen już myśli o dwumeczu ze Szwedkami /Fot. Ł.Grochala (AF Cyfrasport)

– Naszym celem nadrzędnym są play-offy o awans do MŚ, w składzie na mecze przeciw Szwedkom ma w tej chwili 16 wolnych miejsc, czekają one na 16 zawodniczek, które w czerwcu będą w najwyższej dyspozycji – dodaje Duńczyk.

– Widziałem kilka meczów ligowych, ale przede wszystkim pojechałem do Gdyni i obejrzałem wszystkie spotkania w ramach turnieju Final4 o PGNiG Puchar Polski. To były niezwykle cenne obserwacje i stad takie, a nie inne moje decyzje – podkreśla.

– Jeżeli dana zawodniczka potwierdzi swoją postawą podczas zgrupowań i spotkań towarzyskich, że jest w stanie pomóc drużynie w meczach o punkty, na pewno taką szansę otrzyma. Wybieramy z grupy ponad 20 nazwisk, więc rywalizacja jest duża… – kończy szkoleniowiec.

W połowie marca Polki spotykają się na zgrupowaniu w Pruszkowie, następnie udadzą się do Holandii, gdzie rozegrają dwa mecze towarzyskie z gospodyniami. W maju planowany jest sparing z reprezentacją Niemiec.   

KADRA NARODOWA KOBIET – ZOBACZ POWOŁANIE NA MARCOWE ZGRUPOWANIE I MECZE PRZECIW HOLANDII.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest