9 marca 2013

Złoty medal MPJ dla płocczan

Mistrzem Polski Juniorów została drużyna Orlen Wisły Płock, która w finale pokonała KSSPR Końskie 28:24. Brązowy medal, turnieju rozgrywanego w Kielcach, przypadł w udziale zespołowi UKS Siódemka Chełmek, po pokonaniu MKS Zagłębie Lubin 39:31. Najwszechstronniejszym zawodnikiem został uznany Jakub Olszewski (Orlen Wisła).

Ostatni mecz w kieleckim turnieju, decydujący o końcowych rozstrzygnięciach, zakończył się po myśli drużyny trenera Roberta Jankowskiego. Dzięki temu płocczanie zrewanżowali się rywalom za porażkę z fazy grupowej 27:28.

W finale zespół Orlenu Wisły szybko wypracował sobie wysokie prowadzenie. Dość powiedzieć, że po 7 min. było już 5:1. Zawodnicy z Końskich długo mieli poważne problemy ze sforsowaniem szczelnej obrony płocczan. Dodatkowo między słupkami dobrze spisywał się Adam Morawski. Po trafieniu Jakuba Olszewskiego przewaga wzrosła do stanu 11:3. Drużynie KSSPR jeszcze przed przerwą udało się jednak zmniejszyć nieco straty.

Pościg koneckiego zespołu w drugiej połowie omal nie zakończył się powodzeniem. Duża w tym zasługa reprezentanta Polski, najlepszego bramkarza turnieju – Mateusza Korneckiego. Gdy prowadzenie w 50 min., po golu Adama Janusa, zmalało do najmniejszych z możliwych rozmiarów (21:20), to szkoleniowiec Wisły poprosił o przerwę na żądanie. Reprymenda pomogła na tyle, że jego podopieczni ponownie wypracowali kilkubramkową przewagę. Po finałowej syrenie płocczanie mogli podnieść ręce do góry w geście triumfu.

Wyniki finałów – 9 marca 2013 r. (sobota)

o miejsca 7 – 8: MTS Kwidzyn – KS VIVE Targi Kielce                  30:31 (18:16)

o miejsca 5 – 6: SPR Stal Mielec – UKS Victoria Tomaszów Maz.  37:32 (19:16)

o miejsca 3 – 4: UKS Siódemka Chełmek – MKS Zagłębie Lubin  39:31 (19:14)

o miejsca 1 – 2: Orlen Wisła Płock – KSSPR Końskie                  28:24 (15:9)