15 marca 2013

Ligowy Rozkład jazdy

Przed nami ostania, 22. seria spotkań rundy zasadniczej PGNiG Superligi kobiet. Znamy już kolejność zespołów na pierwszych czterech miejscach przed fazą play-off, wiemy też, że w strefie spadkowej znajdą się drużyny z Piotrkowa, Chorzowa oraz Tczewa. W rozgrywkach mężczyzn do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki.

W rozegranych awansem meczach Vistal Łączpol wygrał w Gdyni z Politechniką Koszalińską, z kolei Start Elbląg pokonał na wyjeździe KSS Kielce, przez co Kielczanki nie mogą być pewne utrzymania piątego miejsca.

Rywalizują o nie wciąż Pogoń Baltica Szczecin (gra u siebie z Piotrcovią) i KPR Jelenia Góra (gra u siebie z Aussie Samborem Tczew). Wydaje się, że nieco mniejsze szanse ma Olimpia Beskid Nowy Sącz, beniaminek jedzie do Lublina, gdzie SPR będzie chciał przypieczętować całkiem udaną w swoim wykonaniu pierwszą część rozgrywek.

W rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn również dwa mecze rozegrane zostały awansem, Vive Targi Kielce rozgromiło Powen Zabrze, zaś Orlen Wisła Płock bez problemów rozprawiła się z Miedzią Legnica.   

Z innych spotkań ciekawie zapowiada się starcie w Kwidzynie, dokąd przyjeżdża Gaz-System Pogoń Szczecin. Azotom Puławy bardzo zależy na zwycięstwie nad Piotrkowianinem, co pozwoli podopiecznym Marcina Kurowskiego utrzymać trzecią lokatę.

Wygrana Puławian ucieszyłaby też z pewnością zawodników lubińskiego Zagłębia, które rywalizuje z Piotrkowianinem o uniknięcie konieczności gry w strefie spadkowej. Miedziowi podejmą ostatni w tabeli Czuwaj Przemyśl i nie biorą pod uwagę innego rozwiązania jak własne zwycięstwo.

W Głogowie Chrobry podejmie Tauron Stal Mielec. Drużyna Ryszarda Skutnika będzie więc miała okazję do rewanżu za przegrany w grudniu dwumecz w ćwierćfinale Pucharu Polski.  

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem spotkań na najbliższy weekend.

PGNiG Superliga kobiet:

22. kolejka

PGNiG Superliga mężczyzn:

21. kolejka

I liga kobiet:

16. kolejka

I liga mężczyzn – grupa A:

20. kolejka

I liga mężczyzn – grupa B:

20. kolejka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest