18 marca 2013

K.Rasmussen odwiedził młode kadrowiczki

W ośrodku COS w Szczyrku od czwartku przebywa młodzieżowa reprezentacji Polski kobiet. Przez trzy dni podopiecznym Edyty Majdzińskiej towarzyszył Kim Rasmussen. Szkoleniowiec naszego zespołu narodowego uważnie obserwował kadrowiczki, które przygotowują się do kwalifikacji mistrzostw Europy. Duńczyk przyjechał prosto z konsultacji grupy juniorek prowadzonych przez Haralda Tłuczykonta.

Na zgrupowaniu młodzieżówki aktualnie przebywa 19 zawodniczek. Jako ostatnie dojechały – bramkarka Karolina Sarnecka, która w Dzierżoniowie podczas niedawnego sprawdzianu juniorskiej reprezentacji, przeciw Rumunii i Rosji, zaliczyła… dwa trafienia, a także Monika Koprowska. Skrzydłowa Politechniki Koszalińskiej w niedzielę grała w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Challenge Cup.

– Kim Rasmussen wprowadził korekty do naszej taktyki. Np. wdrożył nowe elementy do obrony. Dużo czasu na treningach poświęciliśmy współpracy z bramkarzem a także kontratakom. Dyskutowaliśmy również o prawidłowym żywieniu sportowców i programowi poświęconemu sile – wyjaśniła trener Majdzińska, która miała już okazję współpracować z duńskim szkoleniowcem podczas konsultacji dla leworęcznych zawodniczek.

Trener seniorskiej kadry w niedzielę wybrał się z młodzieżową reprezentacją na Skrzyczne. Na pamiątkę otrzymał góralski kapelusz.

Młode Polki w środę pojadę do Ołomuńca, gdzie rozegrają dwa kontrole mecze z rówieśniczkami z Czech. – Zobaczymy czy forma jest już optymalna. Przed wyjazdem na kwalifikacje do Rumunii zbierzemy się jeszcze w Warszawie – dodała Majdzińska.       

Rywalkami naszego zespołu w kwalifikacja MME (30 marca – 1 kwietnia) oprócz gospodarza, Rumunii będą ekipy Słowenii i Wielkiej Brytanii. – Rumunki to bardzo mocny zespół. Dotąd graliśmy z nimi parę razy, ale zawsze były lepsze o kilka trafień. Ze Słowenkami nie było okazji się mierzyć. Dobrze, że z nimi zagramy drugiego dnia – zakończyła trener polskiej drużyny.

Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w miejscowości Craiova. Dwie najlepsze drużyny awansują do finałów, których gospodarzem w sierpniu będzie Dania.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest