19 marca 2013

Wizyta Arne Elovssona

W miniony weekend, na zaproszenie prezesa ZPRP Andrzeja Kraśnickiego, z wizytą w Polsce przebywał wiceprezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) Arne Elovsson. Szwed zapoznał się ze stanem przygotowań do finałów ME juniorek, które w sierpniu odbędą się w Gdańsku i Gdyni. Oczywiście nie mogło też zabraknąć tematu Euro 2016.

Arne Elovsson w towarzystwie małżonki, pobyt w Warszawie rozpoczął od spotkania w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce przy ul. Puławskiej 300, z wiceprezesami ZPRP: Henrykiem Szczepańskim i Marcinem Herra oraz Sekretarzem Generalnym Markiem Góralczykiem. Wiceprezydentowi EHF, a jednocześnie przedstawicielowi europejskiej federacji podczas sierpniowego czempionatu, przedstawiono stan przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorek do lat 17 (Gdańsk-Gdynia 2013), oraz plany związane z organizacją Mistrzostw Europy Juniorów do lat 18, które odbędą się w Polsce w 2014 roku.

Wiceprezydent EHF zadeklarował, że chętnie podzieli się ze stroną polską doświadczeniami jakie wyniósł – jako szef komitetu organizacyjnego – z przygotowań i przebiegu Mistrzostw Świata mężczyzn w 2011 roku w Szwecji. W sprawie Euro 2016 głos zabrał Marcin Herra, który przedstawił założenia organizacyjne i marketingowe dotyczące imprezy. Kolejnym punktem była wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie w rolę gospodarza i przewodnika wcielił się wiceprezes Herra, szef spółki „PL2012plus”, operatora obiektu.

Następnie goście udali się do Łaska, gdzie w ośrodku Columna Medica (Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego) czekali na nich prezes Andrzej Kraśnicki oraz wiceprezes Zygfryd Kuchta. Sobotni wieczór oraz niedzielę poświęcono na rozmowy związane z wyzwaniami, jakie niesie dla Polski organizacja turniejów rangi mistrzowskiej w latach 2013, 2014 oraz 2016.

/Fot. AM/MG (4) 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest