22 marca 2013

Czekając na Szwecję

Po trzydniowym zgrupowaniu reprezentacja Polski seniorek wyleciała do Holandii, gdzie rozegra dwa mecze towarzyskie z „Pomarańczowymi”.Takie spotkania to dla nas idealny trening przed czerwcowymi play-offami. Możemy przećwiczyć różne warianty gry, ustawienia, zagrania. Tak naprawdę nie mogę się już doczekać potyczek ze Szwedkami o awans do finałów MŚ – mówi skrzydłowa Katarzyna Koniuszaniec.

/Fot. JG

Podczas treningów reprezentacji w Pruszkowie skupiałyście się szczególnie nad którymś z elementów?

Na zgrupowaniu pracujemy w zasadzie nad każdym elementem naszej gry, ale oczywiście najważniejsza jest twarda i skuteczna obrona. To jest klucz do wygranej w każdym meczu.

Przed wami dwa mecze z Holandią. Co trzeba  pokazać, by przekonać do siebie Kima Rasmussena i wywalczyć sobie miejsce w składzie?

Na pewno trzeba być w wysokiej i optymalnej formie. Trzeba pamiętać także o przestrzeganiu zasad ustalonych przez trenerów, w obronie, ataku jak i w kontrze. Jest to chyba najważniejszy warunek, jaki trzeba spełnić by wywalczyć sobie miejsce w składzie.

Po dłuższej nieobecności do kadry wróciła Karolina Semeniuk-Olchawa. To z pewnością duże wzmocnienie…

Przez dość długi czas Karoli nie było z nami, jej powrót  pomoże nam stać się jeszcze lepsza drużyną. Moim zdaniem jest ona doświadczoną zawodniczką i bardzo dobrze kieruje gra w Zagłębiu. Mam nadzieję, że przełoży się to także na grę w kadrze.

Wprawdzie dwumecz z Holandią to  spotkanie towarzyskie, ale też chyba doskonałe przetarcie przed czerwcowymi spotkaniami ze Szwecją?

Zgadza się. Takie mecze to dla nas idealny trening przed czerwcowymi play-offami. Możemy przećwiczyć wiele wariantów gry, ustawień, zagrań i to bez presji wyniku, co jest dodatkowym plusem.

Odnośnie wspomnianych  spotkań ze Szwedkami, jest już pani myślami przy tych meczach?

Przyznam się, ze już po prekwalifikacjach zaczęłam myśleć o tych spotkaniach. Nie mogę się doczekać tej konfrontacji. Mam tylko nadzieję, że ominą nas kontuzje i zagramy naszą najsilniejsza szesnastką!

dla zprp.pl rozmawiała Danuta Jurasz

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest