25 marca 2013

Finałowa szesnastka w komplecie

Znamy już wszystkie zespoły, które zagrają w finałach Mistrzostw Europy Juniorek, których w sierpniu gospodarzem będzie Polska. Po grach kwalifikacyjnych awans zapewniły sobie drużyny: Szwecji, Hiszpanii, Rumunii, Czech, Rosji, Chorwacji, Danii, Czarnogóry, Niemiec, Holandii, Portugalii, Węgier, Norwegii, Słowacji i Francji. Losowanie grup finałowych odbędzie się 7 kwietnia w Gdańsku.

Kwalifikacje przeprowadzono w ośmiu grupach. Najbardziej wyrównaną walkę stoczyły zespoły grupy 4. W Zwenigorodzie trzy drużyny zgromadziły na koncie po cztery punkty. Ostatecznie awans sobie zapewniły Rosja i Chorwacja. Na wyeliminowanie Słowenii złożyła się wysoka 28:41 porażka z Rosją,

Najkorzystniejszy bilans bramkowy +64 uzyskały Niemki, które pierwsze miejsce w grupie 5 zapewniły sobie po bardzo dramatycznym meczu i wygranej 29:28 nad Holandią. Niemki w meczu z Łotwą praktycznie co minutę zdobywały bramkę (59:3). Trzecie miejsce w tej puli zajęła Islandia. Był to jedyny przypadek w tych eliminacjach, iż gospodarz turnieju nie zdołał awansować do finałów.     

Do niespodzianki doszło w grupie 6 rozgrywanej na Węgrzech. Wszystkie spotkania wygrała Portugalia, która nie miała litości dla Madziarek, pokonując je 32:26.

Losowanie grup finałowych odbędzie się 7 kwietnia w sopockiej-gdańskiej hali Ergo Arena, tuż przed meczem seniorów Polska – Szwecja. Honorowymi gośćmi podczas tej ceremonii będą: prezydent EHF Jean Brihault i sekretarz generalny EHF Michael Wiederer.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest