26 marca 2013

Metalurg na drodze Vive do Final4

W walce o awans do turnieju Final4 Champions League Vive Targi Kielce zmierzy się z Metalurgiem Skopje. W trakcie dzisiejszego losowania par ćwierćfinałowych szczęście sprzyjało więc Mistrzom Polski, bo choć Macedończycy to bardzo groźny zespół, mimo wszystko dysponują chyba nieco mniejszym potencjałem niż Kielczanie. Co ciekawe, obie drużyny zmierzyły się już w fazie grupowej rozgrywek. Podopieczni Bogdana Wenty po wyrównanych meczach zwyciężali 23:21 i 21:20.

– Za nami dwa trudne mecze 1/8 przeciw Węgrom z Szeged, a na horyzoncie niezwykle interesujący dla fanów pojedynek z Metalurgiem. Nie ma co ukrywać, obie drużyny znają się bardzo dobrze, przecież rywalizowaliśmy ze sobą w jednej grupie. Teraz to już jednak historia, a my skupiamy się na napisaniu jej nowego rozdziału. Awansując do ćwierćfinału zrealizowaliśmy nasze przedsezonowe założenia, ale teraz bardzo chcemy pójść o krok dalej i zrealizować nasze marzenia – komentował na gorąco dyrektor sportowy klubu z Kielc Radosław Wasiak.

Warto pamiętać, że grupowe wygrane nad Macedończykami nie przyszły Kielczanom łatwo, co zresztą podkreślił obecny na losowaniu przedstawiciel rywali Zoran Cvetanovski. – Oba mecze były bardzo wyrównane (21:23 w Skopje i 21:20 w Kielcach), za każdym razem znakomicie radziliśmy sobie do 50. minuty, końcówki należały jednak do polskiego zespołu. Nasi gracze są traktowani w Macedonii jak bohaterowie, teraz maja szansę udowodnić, że na to zasłużyli – mówił Cvetanovski.

W innej parze również dojdzie do powtórki z fazy grupowej, węgierskie MKB Veszprem ponownie stanie naprzeciw niemieckiego THW Kiel. Niezbyt zadowoleni z wewnątrzpaństwowych pojedynków są Hiszpanie z FC Barcelony i Atletico Madryt (Mariusz Jurkiewicz) oraz Niemcy z Flensburga i HSV Hamburg (Marcin Lijewski).

Pierwsze mecze zaplanowano na 17-21 kwietnia, rewanże odbędą się 24-28 kwietnia. Co ważne w roli gospodarzy Kielczanie wystąpią w spotkaniu rewanżowym.

Pary 1/4 finału LM:

BM Atletico Madrid – FC Barcelona Intersport

HC Metalurg Skopje – KS Vive Targi Kielce

THW Kiel – MKB Veszprém KC

SG Flensburg-Handewitt – HSV Hamburg

   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest