26 marca 2013

Trzeci sprawdzian juniorów mł.

Międzynarodowy Towarzyski Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn Odlewnia Cup 2013 będzie trzecią imprezą w historii gier reprezentacji Polski juniorów młodszych, którą prowadzi trener Jacek Okpisz. Jego podopieczni w dniach 27-29 marca zmierza się z rówieśnikami z Białorusi i Rumunii oraz miejscowym II-ligowym zespołem KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

– Zebraliśmy się w niedzielę popołudniu. Jeszcze tego samego dnia przeprowadziliśmy trening. Warunki pobytu mamy bardzo dobre – powiedział trener Okpisz.

Szkoleniowiec do dyspozycji ma 18 zawodników. Nie mógł skorzystać z Macieja Majdzińskiego, który leczy drobny uraz. W miejsce chorego Kamila Pokory powołany został Patryk Foluszny. Z kolei Michał Wypych, pierwszy obrotowy drużyny, pojedzie z reprezentacją Polski juniorów na turniej do Rumunii.

– Zawody rozpoczniemy meczem z Białorusią, którą w grudniu ub.r. pokonaliśmy w Wągrowcu 40:33. Wówczas nasza przewaga uwidoczniła się dopiero po przerwie. Drużyny Rumunii w ogóle nie znamy. Drugoligowy zespół Odlewni będzie dobrym uzupełnieniem uczestników turnieju – dodał Okpisz.

Trenerem KSZO od tego sezonu jest Zbigniew Tłuczyński. To 186-krotny reprezentant Polski i zdobywca brązowego medalu mistrzostw świata w 1982 r.

Następną akcją szkoleniową juniorów młodszych będzie w połowie czerwca wyjazd do Francji, gdzie przewidziane są sparingi z zespołem gospodarzy. Selekcja składu ekipy Okpisza zakończy się wraz z finałami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zaplanowano na lipiec. Od tego momentu kadra ma liczyć 28 zawodników. Jej pierwszym poważnym sprawdzianem będzie sierpniowy Turniej Nadziei Olimpijskich na Węgrzech.    

Program turnieju w Ostrowcu Św.

27 marca (środa)
17:00 Polska – Białoruś
19:00 Rumunia – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.

28 marca (czwartek)
17:00 Białoruś – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.
19:00 Polska – Rumunia

29 marca (piątek)
11:00 Rumunia – Białoruś
13:00 KSZO Odlewnia Ostrowiec św. – Polska
.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest