26 marca 2013

Zobacz zaplecze Narodowej

Hala AWFiS Gdańsk w dniach 5-7 kwietnia będzie areną turnieju z udziałem drugich reprezentacji Niemiec, Norwegii, Danii i Polski. Naszą drużynę poprowadzi Damian Wleklak. W kadrze „B” Biało-czerwonych zagrają zawodnicy, którzy nie znajdą się w składzie pierwszego zespołu, wytypowanego do kwalifikacyjnych gier Euro 2014 przeciw Szwecji.

Wśród zagranicznych zespołów można się doszukać kilku znanych nazwisk. Trenerem ekipy Danii jest doskonale znany polskim kibicom, Urlik Wilbek. Szkoleniowiec mistrzów Europy z 2012 r. testuje różnych zawodników, którzy potencjalnie mogą wesprzeć drużynę gospodarza turnieju podczas finałów Euro 2014. Do Polski przyjedzie m.in. były bramkarz Vive Targów Kielce, Marcus Cleverly, który po perypetiach zdrowotnych coraz lepiej radzi sobie w szwedzkim Lugi Handbol. Aż pięciu Duńczyków wywodzi się z Team Tvis Holstebro, klubu, który niedawno wyeliminował z Pucharu EHF płocką Wisłę.


Z kadry "B" najkrótsza droga wiedzie do zespołu narodowego /Fot. Kuba Gucma

Młodą drużynę do Polski przywiezie Markus Baur. Jako zawodnik zdobył srebrny medal olimpijski w 2004 r. Nasi kibice z pewnością pamiętają go z meczów Mistrzostw Świata 2007, gdzie Niemcy w finale pokonały Polskę. Baur dwukrotnie był wybierany najlepszym piłkarzem ręcznym w Niemczech: w 2000 i 2002 r. W składzie jego zespołu jest dwóch kolegów klubowych Bartka Jaszki z Fuesche Berlin, Fabian Wiede i Evgeni Pevnov. Ten drugi w meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów rzucił Atletico Madryt dziesięć bramek.

Szczegółowy skład polskiej kadry „B” poznamy w najbliższy piątek. – Jutro spotkam się z trenerami Michaelem Bieglerem i Jackiem Będzikowskim, którzy przedstawią mi swoją koncepcję według, której mają pracować zawodnicy należący do bezpośredniego zaplecza pierwszej reprezentacji. Na pewno będzie to cenne doświadczenie. Dania awizuje bardzo silny skład. W reprezentacji Niemiec też są ciekawe nazwiska zawodników – podsumował Damian Wleklak.

Program turnieju:

5 kwietnia (piątek)
17:00 Niemcy – Dania
19:00 Polska – Norwegia

6 kwietnia (sobota)
15:00 Norwegia – Niemcy
17:00 Polska – Dania

7 kwietnia (niedziela)
11:00 Dania – Norwegia
13:00 Polska – Niemcy

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest