27 marca 2013

Odlewnia Cup 2013 – pierwsze gry

W Ostrowcu Św. rozpoczął się turniej Odlewnia Cup 2013. W pierwszym dniu reprezentacja Polski juniorów młodszych przegrała z rówieśnikami z Białorusi 29:33, a Rumunia uległa 29:32 zespołowi II-ligi KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.  
 
Początek meczu dobrze układał się dla polskiej reprezentacji. Podopieczni Jacka Okpisza w 14 min. prowadzili 11:6, a po kolejnych sześciu minutach 15:11. Na przerwę schodzili, mając trzy trafienia w zapasie.

– Wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą. Na początku drugiej połowie dobrze spisujący się nasz bramkarz Miłosz Parszewski zderzył się z innym zawodnikiem.
Uraz szyi uniemożliwił mu kontynuowanie gry – ocenił Okpisz.

Rywale zwietrzyli swoją szansę i zaczęli odrabiać straty. Nasi juniorzy nie wykorzystali kilku sytuacji stuprocentowych. Szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę Białorusinów, którzy ostatecznie zapisali dwa punkty na swoim koncie.

– Na porażkę złożyła się słaba postawa naszego bramkarza po przerwie. Na 22 rzuty odbił tylko cztery piłki. Źle także spisaliśmy się, grając pięciokrotnie w przewadze. W tym okresie zdobyliśmy tylko dwie bramki – zakończył szkoleniowiec.   
 
W czwartek Białoruś gra z KSZO Odlewnią Ostrowiec Św., a Polska z Rumunią.

Wyniki 1.dnia:
Polska – Białoruś 29:33 (18:15)
POLSKA: Parszewski, Szot – Brukwicki 5, Orzechowski  3, Skwierawski 5, Netz 5, Mrozowicz 5, Gasin 4, Cichocki, Biernacki, Surmański, Skiba 2.

Rumunia – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 29:32 (14:16).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest