29 marca 2013

Młodzieżówka zgodnie z planem

Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet od zwycięstwa nad Wielką Brytanią 48:12 rozpoczęła kwalifikacje do mistrzostw Europy. W innym meczu turnieju rozgrywanego w rumuńskiej miejscowości Craiova zespół gospodarzy pokonał Słowenię 32:24.

– Cieszymy się ze zwycięstwa. Dobrze się stało, że pierwszy mecz w turnieju zagraliśmy z Wielką Brytanią. To pozwoliło dziewczynom odpowiednio rozluźnić się na boisku. Angielki muszą się jeszcze dużo uczyć. Wszystkie moje zawodniczki czasowo podobnie zagrały. Koncentrujemy się teraz na następnym rywalu – oceniła pierwszy występ trener Edyta Majdzińska.

Radość z wygranej mąci uraz Katarzyny Kozimir, która już w 20 sekundzie meczu podkręciła kostkę w nodze. Jest szansa, że zobaczymy ją w spotkaniu przeciw Słowenii.

– Nasz najbliższy przeciwnik to bardzo waleczna drużyna. Słowenki przyzwoicie zaprezentowały się w obronie. Do 20 minuty toczyły wyrównany pojedynek z Rumunkami. W ataku pozycyjnym dużo było zagrań na koło, a ich środkowa rozgrywająca już sporo potrafi – dodała polska trener.   

Wyniki 1. dnia:

Polska – Wielka Brytania 48:12 (23:3)
POLSKA: Chojnacka, Sarnecka – Gutkowska 8, Charzyńska, Nowak 3, Oreszczuk 6, Fornalik 9, Kobylińska 4, Koprowska 3, Tomczyk 2, Janiszewska, Kozłowska 1, Kozimur, Noga 2, Szarawaga 6, Ważna 4,

Rumunia – Słowenia 32:24 (16:9).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest