7 kwietnia 2013

Puchar pojechał do Danii

Dania z kompletem zwycięstw triumfowała w Międzynarodowym Turnieju Reprezentacji B. Ostatni jej występ w hali gdańskiej AWFiS zakończył się wygraną 26:20 (9:12) nad Norwegią.

Rywalizacja skandynawskich drużyn rozpoczęła się od handballowych szachów. Obie drużyny doskonale się znają i wszystko sprowadzało się do przechytrzenia rywala. Duńczykom do wygrania turnieju wystarczał remis. Norwegowie wcale nie zamierzali ułatwiać zadania i po 12 min prowadzili 7:2.

Duńskiej bramki bronił były zawodnik Vive Targów Kielce, Marcus Cleverly, który daleki jest od formy, którą imponował w ub. sezonie. Mistrz Europy po wyprowadzce z Kielc formę stara się odzyskać w szwedzkim klubie Lugi HF. Przed upływem kwadransa na boisku pojawiał się Morten Olsen, który  w poprzednich meczach dał się poznać jako doskonały kreator gry i  skutecznych rzutów w najmniej spodziewanym momencie.

Duńczycy później przebudzili się od rywali (spotkanie rozpoczęło się o godz. 11:00) i mozolnie zaczęli odrabiać dystans bramkowy. Poprawienie gry w defensywie pozwoliło im wyprowadzić trzy kontrataki, który zakończył Casper Mortensen. Po chwilowym przestoju Norwegowie zdobyli trzy bramki z rzędu. Warte podkreślenia było to, że aż dziewięciu zawodników tej drużyny punktowało w pierwszej połowie. Do szatni podopieczni Glenna Solberga schodzili z trzybramkową zaliczką. 

Duńczycy stan meczu wyrównali w 38 min. (14:14). Dużą aktywnością wykazywał się zwłaszcza Mads Mensah Larsen, który trzykrotnie pokonał norweskiego bramkarza, Torbjorna Bergerunda.  Stopniowo zespół rezerw mistrzów Europy zaczął przejmować inicjatywę i wyszedł na prowadzenie 19:15.
Fot. Grzegorz Trzpil (4)

Norwegom, podobnie jak w dwóch poprzednich występach, wyraźnie zaczęło brakować sił. Dalej stwarzali dogodne sytuacje, ale mieli duże problemy z precyzją rzutów. Widowisko wyraźnie straciło na atrakcyjności. Po prostu mecz nabrał charakteru jednostronnego. Jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa Duńczykom. Zmiana w norweskiej bramce, na Mortena Nergaarda, też niewiele pomogła. Ostatecznie Dania wygrała 26:20, czym zapewniła sobie zdobycie pucharu za pierwsze miejsce

Dania – Norwegia 26:20 (9:12)
Dania: Cleverly Petersen, – Eilert, Mads Christiansen, Thomsen, M.Larsen 4, Mortensen 5, M. Damgaard, P. Larsen, Nielsen 4,  Mork 3, Birkefeldt, A.Damgaard 1, Jakobsen 1, Morten Christiansen 1, Bagersted 3, Olsen. Kary 10 min.
Norwegia: Bergerund, Nergaard – Aga 1, Paulsen 1, Hakaj,  Sundal 1, Eriksen 2, Nilsen 3, Tangen 3, Lokkebo 2,  Overby 1,  Aalberg 1, Stromberg 1, Sorheim 1, Brevik, Jakobsen 3.  Kary: 6 min, 
Sędziowali: Marek Baranowski, Bogdan Lamanowicz. Widzów 200.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest