7 kwietnia 2013

Polska na trzecim miejscu

W meczu, którego stawką było drugie miejsce Międzynarodowego Turnieju Reprezentacji B, Polska  przegrała z Niemcami 22:31 (7:17). Był to najsłabszy występ Biało-czerwonych w tej imprezie. Wszystkie spotkania naszej drużyny oglądał trener pierwszej reprezentacji Michael Biegler.

Polski zespół przystąpił do meczu bardzo zmotywowany. Już w czasie Mazurka Dąbrowskiwystęego widać było energię rozpierającą nasz zespół.  Po remisie 2:2, dwie kolejne bramki zaliczyli Niemcy. Tempo meczu było wysokie. Akcje błyskawicznie przenosiły się z jedno końca boiska na drugą stronę. Pierwsze 10 minut należało jednak do zespołu trenera Markusa Baura, który wypracował przewagę trzech trafień. Złożyły się na to również dwa niewykorzystane rzuty karne przez Polaków.

Kolejne minuty zdecydowanie należały już do rywali, którzy popełniali mniej błędów i jako zespół prezentowali się korzystniej. Zmiana w bramce, Adama Malchera za Lecha Kryńskiego, niewiele wniosła. Z kolei w ataku akcjom gospodarzy zaczęło brakować dynamiki i precyzji. Zdarzało się, że w sytuacjach sam na sam, lepszy okazywał się bramkarz przeciwników. W 23 min (5:14) Tim Hornke miał na koncie jednego gola więcej niż cały polski zespół.  Niestety przed przerwą przewaga Niemców powiększyła się do dziesięciu trafień.

Miarą niemocy Biało-czerwonych był niewykorzystanie przez Pawła Niewrzawę rzutu karnego na początku drugiej części zawodów. To w tym meczu już trzeci zawodnik, który nie poradził sobie z tym elementem gry. Przy następnej takiej okazji Wojciech Gumiński zdobył gola „na raty”, gdyż piłkę po jego rzucie z siedmiu metrów bramkarz odbił przed siebie. Na ostatnie 10 minut między słupki wrócił Kryński. Niemcy kontrolowali przebieg meczu, stale zachowując przewagę 8-10 goli. W wielu sytuacjach wykazywali większe boiskowe cwaniactwo. Posiadali więcej atutów, co zresztą przyznał trener Damian Wleklak, i zasłużenie wygrali.

Polska-Niemcy 22:31 (7:17)
Polska: Kryński Malcher – Chrapkowski 1, Krupa 1, Niewrzawa 2, Przybylski 5, Peret, Daćko, Pilitowski 2, Łangowski 2, Rogulski 1, Bartczak, Kostrzewa 1, Masłowski, Szyba 2, Gumiński 2. Kary 10 min.
Niemcy:  Quenstedt, Vortmann – Zieker, Konig 3, Sellin, Hornke 11, Holst 4. Wiede, Fontaine 3, Hafner 1, Forstbauer 1, Kneule 1, Gutbrod 2, Spath 4, Pekeler 1. Kary 6 min.
Sędziowali: Paweł Kaszubski, Piotr Wojdyr. Widzów 800.