7 kwietnia 2013

Polki poznały rywalki z grupy ME U17

Portugalia, Rumunia i Hiszpania to rywale Polski w pierwszej fazie Mistrzostw Europy Kobiet do lat 17. Ceremonia losowania finałowych grup odbyła się w niedzielę w Gdańsku. Nasz kraj w dniach 15-25 sierpnia br. będzie gospodarzem tej imprezy

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Portugalia

Dania

Rosja

Norwegia

Rumunia

Francja

Szwecja

Niemcy

Polska

Holandia

Węgry

Chorwacja

Hiszpania

Czarnogóra

Słowacja

Czechy

W uroczystości stronę EHF reprezentowali, prezydent Jean Brihault i sekretarz generalny Michael Wiederer. Honory gospodarzy pełnili prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki i sekretarz generalny ZPRP Marek Góralczyk. Ceremonię losowania poprzedziło podpisanie umowy na organizację imprezy.

– Dziś Gdańsk jest stolicą polskiej piłki ręcznej. Mam nadzieję, że losowanie będzie szczęśliwe dla wszystkich, ale o to może być trudno – zauważył prezes Kraśnicki.

Ze swej strony prezydent Brihault przypomniał, że ME Kobiet do lat 17 rozpoczynają cykl imprez rangi mistrzostw Europy, które zorganizuje Polska. Doświadczenie zebrane w tym turnieju oraz za rok podczas ME Mężczyzn do lat 18 ma zaprocentować doskonałym przeprowadzeniem mistrzostw  Starego Kontynentu seniorów w roku 2016.
Fot. Grzegorz Trzpil

Zgodnie z procedurą losowania trener polskiej reprezentacji, Harald Tłuczykont, miał prawo wskazania grupy, w której chciałby grać. Jego zdaniem stawka zespołów w grupie A jest bardzo wyrównana. Polki nie są bez szans, aby awansować do najlepszej ósemki imprezy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest