9 kwietnia 2013

Odszedł Marcel Truchan

W wieku 77 lat odszedł Marcel Truchan piłkarz ręczny, były reprezentant kraju, trener i działacz AKS Chorzów oraz wieloletni prezes biathlonowego klubu Dynamit Chorzów. Łączymy się w bólu z rodziną oraz bliskimi zmarłego.

W karierze zawodniczej Marcel Truchan odnosił sukcesy jako piłkarz ręczny. Specjalizował się w jedenastoosobowej  odmianie szczypiorniaka (grał w niej w reprezentacji Polski), ale występował także w "siódemkach". Bronił barw chorzowskiego AKS-u.

Po zakończeniu kariery przez krótki okres zajmował się szkoleniem szczypiornistów, a następnie spełniał się w roli działacza. W 1976 r. został wiceprezesem AKS-u. Za jego kadencji piłkarki ręczne dwukrotnie zostały mistrzyniami Polski.

W 1985r. poświęcił się nowej pasji. Założył wówczas Narciarski Klub Sportowy Dynamit Chorzów. Truchan przez wiele lat był jego prezesem. To pod skrzydłami Dynamitu triumfy święcił mistrz świata (1995) i wicemistrz olimpijski (2006) w biathlonie Tomasz Sikora.

Dwukrotnie (2001 i 2008) Marcel Truchan był laureatem nagrody prezydenta Chorzowa za wybitne osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji. Otrzymał także medal im. Gerarda Cieślika wręczany osobom zasłużonym dla chorzowskiego sportu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest