11 kwietnia 2013

Atmosfera była wyjątkowa

– Mistrzostwa Europy juniorek to początek dłuższej współpracy pomiędzy Europejską Federacją Piłki Ręcznej, a Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. W przyszłym roku będziecie gospodarzem ME juniorów, a już za niecałe trzy lata w Polsce odbędzie się turniej finałowy ME seniorów – mówi prezydent EHF Jean Brihault.

Umowa na organizację ME juniorek podpisana. Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz prezydent EHF Jean Brihault /Fot. G.Trzpil

Brihault przyjechał do Polski na losowanie grup turnieju finałowego wspomnianych ME juniorek, które w dniach 15-25 sierpnia odbędą się w Gdyni. Ceremonia, połączona z uroczystym podpisaniem umowy na organizację turnieju, odbyła się w Ergo Arenie tuż przed meczem Polaków ze Szwedami.

– Zbliżające się imprezy juniorskie pomogą wam w zdobyciu niezbędnego doświadczenia, co zaprocentuje przy wyzwaniu największym, jakim z pewnością jest organizacja seniorskich Mistrzostw Europy. Możemy mówić o cyklu turniejów, a jego zwieńczeniem będzie właśnie Euro 2016  – tłumaczy prezydent EHF.

Francuz był pod wrażeniem wspaniałej atmosfery i dopingu polskich kibiców podczas meczu Biało-czerwonych przeciw reprezentacji Trzech Koron. – To było prawdziwe święto piłki ręcznej, atmosfera była wspaniała – podkreślił.

– Polska to kraj z olbrzymimi tradycjami w piłce ręcznej, jest to duży potencjał. Tak jak wspomniałem, przed wami wiele wyzwań, ale niosą one także ze sobą wiele szans. Szans na dalszy rozwój naszej wspaniałej dyscypliny sportu nad Wisłą – tłumaczył sternik europejskiej federacji.    

Podczas pobytu w naszym kraju Brihault cały czas towarzyszył mu sekretarz generalny EHF Michael Wiederer. Francuz i Austriak to dziś dwie najbardziej znaczące postaci w świecie europejskiego handballu. Ich wizyta to z pewnością duże wyróżnienie dla polskiej federacji.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest