15 kwietnia 2013

Przegoniły zimę

Jeśli ktoś ucieszył się z nadejścia tak długo oczekiwanej wiosny, to musi podziękować piłkarkom ręcznym z Podbeskidzia. Zagrały w Wiosennym Turnieju Szczypiorniaka i skutecznie… przestraszyły zimę!

Turniej rozegrany został w czwartek (11 kwietnia) w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół gimnazjalnych z Żywiecczyzny i gospodynie z ZSME Żywiec, czyli popularnego „Mechanika”. Ta ostatnia drużyna, co prawda wygrała turniej, ale startowała poza konkursem. Dlatego też oficjalnym zwycięzcą została ekipa z Gimnazjum nr 1 Żywiec. W takim przypadku drugie i trzecie miejsce zajęły wspólnie reprezentacje: Gimnazjum nr 1 Łodygowice i Gimnazjum Rajcza.

– To miała być dobra zabawa i promocja piłki ręcznej. I myślę, że tak było. Chcieliśmy również przy okazji na dobre przegonić zimę. I młodym szczypiornistkom to się skutecznie udało! – śmieje się Sebastian Mojżesz, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSME Żywiec.

Dyrektor tej placówki Bogusław Wyleciał nie ukrywa, że w ten sposób Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu promował nowy kierunek klasy sportowej o profilu piłka ręczna. – Zainteresowanie szczypiorniakiem na Żywiecczyźnie jest ogromne. A co ważniejsze ta moda nie przemija, a wprost przeciwnie cały czas się rozwija – podkreśla dyrektor Bogusław Wyleciał.

Z kolei poseł Małgorzata Pępek podkreśla, że jest mocno zaskoczona tym co dzieje się na Żywiecczyźnie. – Zaskoczona, ale bardzo pozytywnie! Chyba nikt się nie spodziewał, że w tak krótkim czasie będzie aż taki boom na piłkę ręczną w tym regionie. Zresztą sama nie przypuszczałam, że zostanę nawet kibicem ręcznej – śmieje się poseł Małgorzata Pępek.

Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu przy współpracy ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Żywiecczyzna i Śląskim Związkiem Piłki Ręcznej w Katowicach.

KOMUNIKAT KOŃCOWY – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest