23 kwietnia 2013

Szmal i Bielecki zagoszczą w Libuszy!

Rozgrywki Małej Ligi Piłki Ręcznej 2012/13 dobiegają końca. Uroczysty Finał tych rozgrywek przewidziany jest na 30 kwietnia (wtorek), na godzinę 9:00 w Libuszy. Gośćmi specjalnymi uroczystości będą Reprezentanci Polski, zawodnicy Mistrza Polski KS Vive Targi Kielce Sławek Szmal i Karol Bielecki.

Sławomir Szmal, kapitan Reprezentacji Polski, jeden z najlepszych bramkarzy na świecie pełni Patronat Honorowy nad tegorocznymi rozgrywkami Małej Ligi Piłki Ręcznej, która w roku szkolnym 2012/13 obchodzi już swoje czwarte urodziny. Patronat nad imprezą sprawuje również Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Mała Liga powstała z myślą o dzieciach z klas V i młodszych szkoły podstawowej. Celem głównym projektu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z obszarów województwa małopolskiego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych dzięki organizacji zawodów piłki ręcznej oraz konkursów. Przez realizację projektu organizatorzy chcą miedzy innymi zachęcić dzieci do uprawiania piłki ręcznej, rozwijać ich zainteresowania sportowe oraz kształtować pożądane postawy społeczne. W oparciu o Małą Ligę powstaje innowacyjny system szkolenia dzieci i młodzieży w powiecie gorlickim. Może on być doskonałym przykładem dla innych ośrodków zajmujących się szkoleniem, jak postępować by promować i zachęcać dzieci do uprawiania piłki ręcznej.

W tegorocznej edycji udział bierze osiem zespołów reprezentujących powiaty: gorlicki, tarnowski, dąbrowski. Sławomir Szmal doceniając trud i szereg innowacyjnych działań Klubu Wiertmet, jak też charakter Małej Ligi, postanowił pomóc w działaniach na rzecz rozwoju piłki ręcznej na Ziemi Gorlickiej, obejmując Patronat Honorowy nad imprezą.

W Libuszy zagoszczą również wybitne osobistości związane z piłką ręczną, m.in. Stanisław Majorek – trener brązowej drużyny olimpijskiej z Montrealu (1976), Jerzy Garpiel – olimpijczyk z Moskwy (1980), brązowy medalista Mistrzostw Świata z Dortmundu (1982).

Program uroczystości:
Mecz finałowy dzieci;
Spotkanie Sławka Szmala i Karola Bieleckiego z dziećmi, młodzieżą, zaproszonymi gośćmi (historia kariery sportowej, konkursy, quizy, zabawy);
Zakończenie uroczystości – krótki program artystyczny, wręczenie nagród, podsumowanie.

Wszystkich zainteresowanych Serdecznie Zapraszamy!!! 30 kwietnia (wtorek) godzina 9:00, hala sportowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Libuszy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest