23 kwietnia 2013

Kwiecień pełen polskich akcentów

W poniedziałek zaprezentowane zostało logo Euro 2016, uruchomiony został też zegar odmierzający czas do startu turnieju. Wcześniej, przy okazji meczu Polska – Szwecja, odbyło się losowanie grup finałowych, połączone z uroczystym podpisaniem umowy na organizację ME juniorek do lat 17, które latem odbędą się Gdańsku i Gdyni. Kwiecień obfituje więc w ważne wydarzenia związane z polską piłką ręczną w wydaniu międzynarodowym, które odbiły się szerokim echem w świecie handballu.

O poniedziałkowej prezentacji poinformowała oficjalna strona Europejskiej Piłki Ręcznej, na łamach której przytoczono też wypowiedzi Prezesa Andrzeja Kraśnickiego, Wiceprezesa Marcina Herry, Sekretarza Generalnego Marka Góralczyka oraz projektanta logotypu ME 2016 Artura Gosiewskiego.

Więcej na:

www.eurohandball.com/article/16794.

Wcześniej na witrynie EHF znaleźć można było obszerną relację z losowania grup ME juniorek (15-25 sierpnia 2013), zatytułowaną „Polska jest gotowa na przyjęcie młodych talentów piłki ręcznej”. W relacji obszernie cytowane są fragmenty rozmowy z sekretarzem Góralczykiem.

Więcej na:

www.eurohandball.com/article/016703/Poland+is+ready+for+the+young+handball+talents

Wspomnieć należy o jeszcze jednym polskim akcencie. Na początku kwietnia w siedzibie EHF w Wiedniu odbyło się seminarium szkoleniowe dla trenerów z cyklu RINK Convention. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Jerzego Eliasza, szefa Komisji Metodycznej EHF, członka Komitetu Wykonawczego EHF, a zarazem dyrektora sportowego ZPRP.

Więcej na:

www.eurohandball.com/article/016684/RINCK+Convention+is+/’history+in+the+making/

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest