26 kwietnia 2013

Ligowy rozkład jazdy

KGHM Metraco Zagłębie Lubin i SPR Lublin potrzebują jeszcze tylko po jednym zwycięstwie, aby zagrać o złoty medal mistrzostw Polski kobiet. Oba zespoły wygrały dwa pierwsze półfinałowe mecze. Lubinianki mają szansę aby awans do finału świętować na własnym terenie.

SPR trzecią wygraną może skompletować już dziś. Lublinianki zagrają w Koszalinie z miejscową Politechniką. Mecz będzie transmitował Polsat  Sport (godz. 17:30). Przed akademiczkami niezwykle trudne zadanie. Dopadła je plaga kontuzji. W piątkowym meczu nie zagrają Tatiana Bilenia i Monika Odrowska, a Marta Dąbrowska ciągle zmaga się z kontuzją palca. Z kolei w składzie drużyny z Lublina po raz pierwszy w sezonie znalazły się Edyta Danielczuk oraz Walentyna Nestsiaruk. Jeśli SPR nie zdoła wygrać, to Mecz nr 4 odbędzie się w sobotę, również w Koszalinie.

W podobnym sytuacji jak lublinianki są zawodniczki Zagłębia Lubin, które w drugim półfinale prowadzą z aktualnym mistrzem Polski Vistalem Łączpol Gdynia 2:0. Trzeci mecz zaplanowano na sobotę na Dolnym Śląsku. Vistal w tym sezonie, wliczając Puchar Polski, przegrał już Zagłębiem pięć spotkań. – Zrobimy wszystko, aby rywalizację zakończyć po trzech meczach – zapowiada trener KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Bożena Karkut.

W męskiej PGNiG Superlidze, o czym już pisaliśmy, nie poznaliśmy jeszcze czwartego półfinalisty. Azoty Puławy czy Powen Zabrze? – kibice zadają sobie to pytanie. Odpowiedź poznamy w niedzielę wieczorem.

Na zapleczu męskiej ekstraklasy już dziś możemy poznać drugi – po Gwardii Opole – zespół, który zapewnił sobie bezpośredni awans do PGNiG Superligi. KPR Legionowo do pełni szczęścia potrzebuje w ostatnich dwóch dwóch kolejkach dwóch punktów. Brakujące "oczka" może zdobyć już w piątek, w potyczce z Warmią Olsztyn.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem ligowych spotkań na najbliższy weekend:

PGNiG Superliga kobiet:
mecze o miejsca 1-4 oraz ewen. mecze o miejsca 1-4

mecze o miejsca 5-8

mecze o miejsca 9-12

PGNiG Superliga mężczyzn:
mecz o miejsca 1-8

mecze o miejsca 9-12

I liga kobiet:
20. kolejka

I liga mężczyzn:
25. kolejka / grupa A

25. kolejka / grupa B

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest