29 kwietnia 2013

Azoty w najlepszej czwórce

Azoty Puławy uzupełniły skład półfinalistów rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn. Podopieczni Marcina Kurowskiego potrzebowali trzech meczów, aby wyeliminować Powen Zabrze. Wcześniej awans do najlepszej czwórki zapewniły sobie drużyny Vive Targów Kielce, Orlenu Wisły Płock i MMTS Kwidzyn. 

Puławianie zagrali bardzo zespołowo. Pomógł również Rafał Przybylski, który w Meczu nr 2 tych drużyn nie zagrał z powodu kontuzji oka. Choć bohaterem tego spotkania był cały zespół,   to trudno nie wyróżnić kapitana drużyny Macieja Stęczniewskiego, który w bramce momentami był dla zabrzan zaporą nie do przejścia, broniąc m.in. trzy rzuty karne. W przeciwnym obozie dwoił się i troił Mariusz Jurasie, który rzucił 11 bramek. „Józek” (zaliczył osiem z ostatnich dziewięciu goli Powenu) nie otrzymał należytego wsparcia ze strony kolegów z zespołu. W tej sytuacji zabrzanom przyjdzie drugi sezon z rzędu walczyć o miejsca 5-8.


Przemysław Krajewski w Meczu nr 3 rzucił siedem bramek /Fot. G.Trzpil

Panowie rywalizację (do trzech wygranych) o prawo gry w finale rozpoczną 4 maja. Azoty zagrają z broniącym tytułu Vive Targami Kielce. W drugiej parze Orlen Wisła Płock zmierzy się z MMTS Kwidzyn. Kolejne daty spotkań to 5 i 11 oraz ewentualnie 12 i 15 maja. Dwa pierwsze mecze odbędą się u drużyn wyżej rozstawionych, czyli w Kielcach i Płocku. Zwycięzcy półfinałów zagrają o złoto, pokonani o brąz, również do trzech zwycięstw, w terminach: 18, 19, 25 i ewen. 26 i 29 maja.    

Walka o mistrzostwo Polski kobiet doszła do ostatniego etapu. SPR Lublin i KGHM Metraco Zagłębie Lubin w półfinałach nie dały większych szans rywalkom, wygrywając play-off po 3:0, odpowiednio z Politechniką Koszalińską i Vistalem Łączpol Gdynia.

Terminy meczów o mistrzowski tytuł i o brązowy medal wyznaczono na 4, 5 i 11 oraz ewentualnie 12 i 18/19 maja. Podobnie jak u panów w obu przypadkach dwa pierwsze mecze odbędą się u drużyn wyżej rozstawionych, czyli w Lublinie (o złoto) i Gdyni (o brąz).

W Lublinie oprócz walki o mistrzowski tytuł po pierwszym spotkaniu odbędzie się mecz gwiazd Monteksu Lublin z okazji 20-lecia awansu klubu do ekstraklasy, a także mecz oldboys MKS Lublin – Wisła Puławy. Przy okazji zostanie zaprezentowane nowe logo klubu, z którym lublinianki występować będą od przyszłego sezonu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest