3 maja 2013

Mistrzowie Polski już wygrywają

W inaugurującym sezon piłki ręcznej plażowej w Polsce Turnieju o Puchar Burmistrza Wolsztyna ekipa aktualnych mistrzów Polski, BHT Damy Radę Inowrocław, zajęła pierwsze miejsce. Inowrocławianie odnieśli przekonywujące zwycięstwa we wszystkich rozegranych spotkaniach, nie oddając nawet jednego seta rywalom.

W finale turnieju po bardzo dobrej grze inowrocławianie pokonali odwiecznego przeciwnika, aktualnego wicemistrza Polski, drużynę BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski (dawniej GRU JUKO Poznań). BHT Damy Radę Inowrocław w turnieju w Wolsztynie wystąpili w nieco eksperymentalnym składzie, gdyż już na początku sezonu zmagają się z problemami zdrowotnymi. Jednak zwycięstwo w silnie obsadzonym turnieju w Wolsztynie potwierdza duże możliwości całego zespołu.


Triumfatorzy turnieju w Wolsztynie

Przypomnijmy, że już za niespełna miesiąc BHT Damy Radę Inowrocław będzie reprezentować Polskę na Klubowych Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w miejscowości Umag  w Chorwacji.

Arkadiusz Fajok (trener BHT Damy Radę Inowrocław):  Wynik w Wolsztynie pozwala z optymizmem patrzeć na resztę bardzo długiego i wyczerpującego sezonu jaki  jest przed nami. Bardzo się cieszę, że pomimo kłopotów zdrowotnych, jakie mamy już na początku zmagań wszyscy moi zawodnicy potwierdzili swoje wysokie umiejętności. W tym sezonie na pewno nie zagra nasz kluczowy zawodnik Łukasz Wiśniewski, który przechodzi obecnie rehabilitację po poważnej operacji kolana. To duża strata zarówno dla Damy Radę jak i Reprezentacji Polski, którą będę miał okazję ponownie poprowadzić w zbliżających się lipcowych Mistrzostwach Europy w Danii.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest