6 maja 2013

Hiszpan trenerem Wisły

Manolo Cadenas związał się trzyletnim kontraktem z Orlen Wisłą Płock. Jego asystentami od nowego sezonu będą Krzysztof Kisiel i Artur Góral. 58-letni szkoleniowiec będzie jednocześnie selekcjonerem drużyny mistrzów świata, reprezentacji Hiszpanii. 

Cadenas, któremu kończy się kontrakt z Ademar Leon, trzykrotnie został uznany w Hiszpanii trenerem roku. Jest bardzo ceniony za pracę z młodymi talentami. Pod jego kierunkiem wielu młodych zawodników stało się międzynarodowymi gwiazdami. Podobna polityka kadrowa ma obowiązywać w Płocku.


/Fot. MAS 

Hiszpański szkoleniowiec w miniony weekend obserwował zespół Wisły w półfinałowych meczach play-off mistrzostw Polski przeciw MMTS Kwidzyn. Bardzo podobała mu się infrastruktura sportowa w Płocku. Nie wykluczył w przyszłości przeprowadzenia zgrupowań reprezentacji Hiszpanii w naszym kraju.

– Do tej pory drużyną mojego serca był Ademar Leon, teraz przyszła kolej na Orlen Wisłę Płock. Na  pewno zespół Wisły musi grać agresywniej. Kluczem do sukcesów ma być gra w obronie – powiedział Cadenas
podczas poniedziałkowej prezentacji.

Ze swej strony prezes płockiego klubu, Andrzej Miszczyński zadeklarował, że drużyna nie składa broni. – Jedno zwycięstwo w Kielcach może ustawić finały. Walczymy o mistrzostwo Polski – podkreślił.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest