8 maja 2013

Pomóżmy Antkowi Faberskiemu!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wsparł akcję Caritas dla Antka Faberskiego. Antoś ma 3 lata i cierpi na Syndrom Aperta. W wakacje czeka go kosztowna operacja czaszki. Do 22 maja można wysyłać smsy, z których cały dochód zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów leczenia Antka. Zachęcamy do wysyłania smsów o treści POMAGAM pod numer 72 052. Koszt sms to 2,46 PLN z VAT.

Antek Faberski jest synem byłej piłkarki ręcznej Anny Jedlińskiej i wnukiem byłego reprezentanta Polski i olimpijczyka Ryszarda Jedlińskiego. Ma 3 lata. Urodził się w 2009 roku z Syndromem Aperta, wadą genetyczną, która dotyka jedno na 250-300 tysięcy dzieci.

U Antosia szwy czaszkowe zrosły się szybciej niż powinny. Urodził się z rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego oraz ze zrośniętymi paluszkami u rąk i nóżek.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu ludzi, Antoś przeszedł operacje w specjalistycznej klinice w Stanach Zjednoczonych. Ambasadorem ówczesnej akcji był m.in. reprezentant Polski w piłce ręcznej – Marcin Lijewski.

Po 3 latach od pierwszej operacji, ze względu na narastające ciśnienie środczaszkowe w głowie Antka oraz nieprawidłowy obraz rezonansu magnetycznego, na przełomie lipca i sierpnia konieczny jest kolejny zabieg w Stanach Zjednoczonych. Czasu do operacji zostało niewiele, a jej koszt został oszacowany na 45 000 USD.

W dniach 8-22 maja ruszy smsowa akcja Caritas, z której całość dochodów zostanie przeznaczona na pomoc dla Antosia.

POMÓŻMY ANTOSIOWI!!!

WYŚLIJMY SMS O TREŚCI -POMAGAM- NA NUMER 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)

AKCJA SMSOWA TRWA OD 8 DO 22 MAJA 2013 roku.

WSZYSTKIE SMS-y O TREŚCI -POMAGAM- WYSŁANE NA NUMER 72052 W TYM OKRESIE ZOSTANĄ PRZEZNACZONE NA POKRYCIE KOSZTÓW ZABIEGÓW I REHABILITACJI ANTOSIA.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest