10 maja 2013

Czas medalowych rozstrzygnięć

W ten weekend być może poznamy wszystkich medalistów mistrzostw Polski kobiet. W walce o złoty medal warunkiem jest jedna wygrana SPR Lublin nad KGHM Metraco Zagłębiem Lubin. Z kolei brązowy medal przypadnie tej drużynie, która zwycięsko wyjdzie z dwóch potyczek. W Koszalinie miejscowa Politechnika podejmuje Vistal Łaczpol Gdynię.

Drużynie SPR do pełni szczęścia, czyli odzyskania mistrzowskiego tytułu brakuje tylko jednej wygranej. Pierwsze podejście zostało zaplanowane na sobotę o godz. 18:00 w Lubinie (transmisja w Polsat Sport). W przypadku, gdy Miedziowe się obronią, to drugą próbę zgarnięcia korony lublinianki podejmą następnego dnia o godz. 19:00. Ewentualny decydujący piąty mecz zaplanowany jest na 19 maja w Kozim Grodzie. Białorusinka Walentyna Nestsiaruk, wyraziła wolę zespołu i zaakcentowała, że wraz z koleżankami zamierza rywalizację zakończyć w trzech meczach.


Walentyna Nestsiaruk (z piłką) zamierza rywalizację zakończyć po trzecim meczu /Fot. G.Trzpil

Obrotowa Zagłębia, Aleksandra Paluch odbija piłeczkę i zapowiada, że atut własnej hali ponownie będzie decydujący w finałowej walce. – Zrobimy wszystko, aby wrócić do Lublina i zdobyć upragniony złoty medal – deklaruje zawodniczka.

W Koszalinie marzą o zdobyciu pierwszego w historii medalu mistrzostw Polski seniorek. Akademiczki w pierwszych dwóch spotkaniach wypełniły 50 procent normy, remisują w play-off z Vistalem Łączpol Gdynia 1:1. Podopieczne Waldemara Szafulskiego mocno już odczuwają trudy sezonu i nie wszystkie będą zdolne do gry. Ten fakt postarają się wykorzystać zawodniczki z Trójmiasta, dla których jest to ostatnia szansa na wyjście z twarzą na zakończenie sezonu. Tytułu na pewno już nie obronią, więc obecność na podium PGNiG Superligi choć trochę zrekompensuje rozgoryczenie klubowych kibiców.

W ten weekend na pewno poznamy kolejność zespołów na miejscach od 5 do 12. Największe emocje będą towarzyszyły spotkaniu w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Piotrcovia podejmuje Ruch Chorzów. Henryk Rozmiarek będzie się starał przechytrzyć swojego vis-a-vis, Zenona Łakomego. Mecz przesądzi o tym, która z tych drużyn zajmie 11 miejsce i będzie musiała bronić się przed degradacją w barażu.

PGNiG Superliga Kobiet:

mecze o miejsca 1-2: 11.05 ewen. 12.05

mecze o miejsca 3-4: 11.05 i  12.05

mecz o miejsca 5-6: 11.05

mecz o miejsca 7-8: 11.05

mecze o miejsca 9-12: 10.05

I liga kobiet:

22. kolejka

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest