14 maja 2013

ME Juniorek już za 93 dni!

Już tylko nieco ponad trzy miesiące pozostały do rozpoczęcia Mistrzostw Europy Juniorek do lat 17, które w dniach 15-25 sierpnia odbędą się w Gdańsku i Gdyni. To pierwsza z cyklu imprez mistrzowskich w piłce ręcznej, których nasz kraj będzie gospodarzem na przestrzeni najbliższych trzech lat.

– W chwili obecnej finiszujemy negocjacje z hotelami, opieką medyczną, ochroną, wolontariuszami, firmami transportowymi. Porównujemy oferty operatorów transmisji internetowych. Negocjujemy oferty dotyczące tak ceremonii otwarcia jak i zamknięcia mistrzostw – mówi Anna Mędlińska, koordynator imprez ZPRP.

– Oczywiście gros zadań wyznacza nam harmonogram Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, cele i terminy ich realizacji są z góry ustalone i nie pozostaje nic innego jak ściśle się ich trzymać – dodaje.

Zorganizowanie Mistrzostw 2013 na najwyższym poziomie organizacyjnym jest dla Związku Piłki Ręcznej w Polsce absolutnym priorytetem. Będzie to pierwsza z całego cyklu imprez mistrzowskich nad Wisłą. W 2014 roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn do lat 18, a w 2016 roku czekają nas ME seniorów, czyli EHF Euro, do którego odliczanie również już wystartowało: www.eurohandballpoland2016.pl.

W sierpniu młode szczypiornistki rywalizować będą w Hali Widowisko-Sportowej w Gdyni oraz Hali Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Śniadeckiego w Gdańsku.

– Turniej reprezentacji B, który w kwietniu był rozgrywany w Gdańsku, był swoistym testem. Poznaliśmy mocne, ale też i słabe strony obiektu, które konsekwentnie eliminujemy. Biuro organizacyjne turnieju składa się ze specjalistów od logistyki, organizacji imprez i administracji sportowej, zahartowanych w bojach przy organizacji i meczów i turniejów –  podkreśla Mędlińska.

Mistrzostwa Europy Juniorek Polska 2013 mają nie tylko własną stronę internetową (www.eurohandballpoland2013.pl), ale także fanpage’a na Facebook’u oraz konto na Twitterze (@euro2013reczna).

– To nasze narzędzia, którymi posługujemy się w polityce informacyjnej o imprezie jak i po to, by promować naszą piękną dyscyplinę sportową. Chcemy mówić o mistrzostwach, by każdy o nich usłyszał oraz aby słowo "ręczna" kojarzyło się pozytywnie, nowocześnie i budziło oczekiwania na mocne wrażenia sportowe – kończy koordynator imprez ZPRP.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest