20 maja 2013

Szwedki myślą o Polkach

Generalnym sprawdzianem dla reprezentacji Szwecji przed czerwonymi meczami play-off Mistrzostw Świata 2013 z Polską będzie silnie obsadzony turniej Nettbuss Open. W Goeteborgu, w dniach 24-26 maja, zespół Trzech Koron podejmie ekipy Norwegii, Serbii i Islandii.

Trener Torbjoern Klingvall ogłosił niedawno 19-osobową kadrę. – Mogę być tylko zadowolony, że kilka moich zawodniczek gra w tak dobrej lidze, jaką jest ekstraklasa Danii. Niestety dwie z nich jeszcze 22 maja będą rozgrywały mecz w rozgrywkach o Puchar Danii. I jeszcze dzień później nie będą w stanie dołączyć do naszego zespołu.


Torbjoern Klingvall

To nie jest oczywiście dobre, ale musimy podjąć wyzwanie i spróbować rozwiązać je w najlepszy możliwy sposób – zawyrokował szkoleniowiec. Właśnie na umiejętności zawodniczek Viborga – Isabelle Gulldén i Johanny Ahlm oraz Randers – Ulriki Agren i Sabiny Jacobsen liczy on najbardziej.

Wśród nominowanych piłkarek jest lewa rozgrywająca, Linnea Torstensson ze słoweńskiego Krim Mercator. Wraca ona do zdrowia po kontuzji palca. Właśnie z tego powodu zabrakło jej w ostatnich sprawdzianach z Islandią. – Dobrze będzie zobaczyć w jakiej jest aktualnie formie – przyznał Klingvall.

Szwedzki trener zapewnia, że drużyny Polski w żadnym wypadku nie można lekceważyć.– Polki mają trenera z Danii. Zbieramy informacje o tym zespole. Nauczyłem się, że historia i statystyki nic nie znaczą – uważa.


Isabelle Gullden podczas marcowego meczu przeciw Islandii

Reprezentacja Trzech Koron w grudniu ub.r. pod jego wodzą zajęła 8.miejsce w mistrzostwach Europy. – Zawsze byłem pracoholikiem, ale po raz pierwszy zdarzyło się mi się kierować drużyną narodową Ten czas był zbyt intensywny i stresujący. Wstawałem i zaczynałem pracować o siódmej godzinie. Do łóżka kładłem się o 23:00. Kiedy wróciłem do domu po Mistrzostwach Europy byłem wyczerpany – przyznał.

W marcu Szwedki dwukrotnie towarzysko zmierzyły się w Reykjawiku, doznając dwóch porażek 24:25 i 27:30. – W spotkaniach zagrało kilka debiutantek. Chcieliśmy eksperymentować, próbować i pozwolić grać wszystkim zawodniczkom – oceniał wówczas Klingvall.
 
Po turnieju w Goeteborgu skład zostanie zmniejszony do 16 nazwisk i rozpocznie się ostatni etap przygotowań do meczów play of MŚ przeciw Polsce (2 czerwca w Orebro i 8 czerwca w Elblągu).

Kadra Szwecji na Nettbuss Open:

Bramkarki: Cecilia Grubbstroem (OGC Nice), Maria Olsson (Aalborg DH), Jannike Norstroem (Hoeoer HK 65)

Zawodniczki z pola: Ulrik Agren, Sabina Jacobsen (obie Randers HK), Maria Adler, Nathalie Hagman (obie Lugi HF), Johanna Ahlm, Isabelle Gulldén (obie Viborg HK), Linnea Torstensson (RK Krim Mercator), Jessica Helleberg (Team Esbjerg), Johanna Westberg (Skuru IK), Frida Tengstedt, Hanna Fogelstroem, Linn Blohm, Louise Sand, Ida Oden, Jenny Alm (wszystkie IK Sävehof).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest