23 maja 2013

MP Juniorek Mł. – 3. dzień

Sośnica Gliwice – MTS Kwidzyn i Varsovia Warszawa – Jutrzenka Płock to zestaw par półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, które odbywają się w Krakowie. Mecze o miejsca 1-4 i 5-8 zostaną rozegrane w piątek.

W ostatnich spotkaniach pierwszej fazy turnieju, w grupie M, Kusy Kraków przegrał z Sośnicą Gliwice 29:30. To druga porażka zespołu gospodarza imprezy jedną bramkę. W innym spotkaniu tej puli Jutrzenka Płock pokonała MKS Gniezno 31:25. Na sukces płocczanek w dużej mierze zapracowała Karolina Mokrzka, zdobywczyni 12 bramek. Zawodniczka z 28 trafieniami na koncie przewodzi najskuteczniejszym strzelczyniom turnieju.

W grupie N, MTS Kwidzyn awans do strefy medalowej przypieczętował zwycięstwem nad Łukovią Łuków 31:26. Najlepszy zespół fazy grupowej, Varsovia Warszawa, już przed spotkaniem z Słupią Słupsk miał zapewnioną grę w strefie medalowej. Warszawianki po pierwszej połowie przegrywały 15:21. Po przerwie role się odwróciły, Varsovia zaczęła zdobywać bramki w tempie ekspresowym, by ostatecznie triumfować 35:31.