23 maja 2013

Młodzież zagra na piasku

Już dwadzieścia drużyn potwierdziło swój udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej na Plaży, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca na plaży szczecińskiego Kąpieliska Miejskiego „Dąbie”. Komplety medali oraz puchary zostaną rozdane w sześciu kategoriach. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 9 czerwca.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na Plaży, są kontynuacją rozgrywanego już od sześciu lat Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej na Plaży. Wcześniejsze edycje zawodów spotkały się z dużym zainteresowaniem zespołów piłki ręcznej na co dzień uprawiających halową odmianę tej dyscypliny sportu oraz z wielką aprobatą szczecińskich instytucji, dzięki którym, rok rocznie podnoszony jest poziom organizacyjny i ranga sportowa turnieju. W roku 2010, po raz pierwszy w Polsce, zawody zostały rozegrane jako Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.

Turniej organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 oraz działający przy szkole Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Dąbie”, odbędzie się w dniach 14-16 czerwca na plaży szczecińskiego Kąpieliska Miejskiego „Dąbie”.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej, będą rozgrywane w następujących kategoriach:

* młodziczka, młodzik –  rocznik 99/98
* juniorka mł, junior mł. – rocznik 97/96
* junior, juniorka – rocznik 95/94

§  – Przygotowując Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej, chcemy zapewnić godną oprawę i atrakcje dla uczestników i kibiców – mieszkańców Szczecina. Dlatego dążymy do zaangażowania w organizację zawodów wiele instytucji i lokalnych firm – przyznał jeden z organizatorów Damian Jurkiewicz.

 
Patronatem Mistrzostwa objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Olgierd Geblewicz. Mecenat nad turniejem będzie sprawował Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek. Ponadto wzorem ubiegłego roku, patronat medialny objęła Telewizja Polska Szczecin, Radio ESKA oraz Kurier Szczeciński.

Regulamin, warunki uczestnictwa – plik pdf

Dotychczas zgłosiły się następujące drużyny:

1. MOSIR Mysłowice
2. Drawianka Drawno
3. GIM. Drawsko
4. Gimnazjum Nr 24 Szczecin
5. GOPR Mysłowice
6. Sparta Gubin
7. MKS Kusy Szczecin
8. CKS Szczecin
9. Gim. 4 Inowrocław
10. Krakowiak Kraków
11. Chrobry Gryfice
12. Sambor Tczew
13. Marynka Poznań
14. Zespół Szkół Nr 2 Szczecin
15. Maryńka Poznań
16. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
17. UKS MOS Hagard Strzałkowo
18. Wiktoria Świebodzice
19. UKS Handball 28 Wrocław
20. MSPR Siódemki Miedź Legnica.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest