24 maja 2013

Puchar VW Poznań: Finał IV edycji

Wielki Finał IV edycji Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball 2013 już w najbliższą sobotę. Efekty rocznych treningów i ciężkiej pracy uczniów 11 szkół podstawowych z Poznania i Swarzędza, będziemy mogli zobaczyć na hali UAM na poznańskim Morasku. Gościem spotkania będzie wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, ambasador programu Artur Siódmiak.

Kto zwycięży w tegorocznej edycji Pucharu Volkswagen Poznań Mini Handball?

Dowiemy się już w najbliższą sobotę, 25 maja 2013 r., kiedy młodzi szczypiorniści spotkają się na nowoczesnej, pełnowymiarowej hali UAM, wyposażonej w doskonałą infrastrukturę i zaplecze, która mieści się przy ul. Zagajnikowej 9.

Będzie to także świetna okazja do zabawy dla całej rodziny, ponieważ obok rozgrywek sportowych zorganizowany zostanie festyn z atrakcjami. Przygotowano m.in. dmuchane zabawki, konsole Wii, ścianki wspinaczkowe, malowanie twarzy i sesje fotograficzne.

Start rozgrywek zaplanowano na godzinę 9:30. Wstęp jest wolny.

W programie Mini Handball uczestniczą piętnastoosobowe drużyny trzecioklasistów, którzy w ciągu roku szkolnego uczą się gry w piłkę ręczną, a następnie startują w specjalnie przygotowanych turniejach. W sumie w ciągu roku zrealizowano 22 rozgrywki, w czasie których młodzi zawodnicy zdążyli zarazić się pasją do piłki ręcznej.

/Fot. VW Poznań (2)

– Efekty tych kilku miesięcy wytężonej pracy na treningach i lekcjach WF-u widać na boisku. Dzieciaki grają z takim zaangażowaniem i energią, że my, dorośli powinniśmy się od nich uczyć – mówi Mikołaj Jóźwiak, który w Volkswagen Poznań odpowiada za organizację programu Mini Handball.

Zaangażowanie to tylko jeden z elementów potrzebnych do osiągania wyników w sporcie. Ważne jest także odpowiednie przygotowanie techniczne i taktyczne do zawodów. O tą sferę dbają trenerzy z 11 szkół zaangażowanych w projekt.

Aby podnosić ich umiejętności, VW Poznań zaprosił trenerów na specjalny kurs z zakresu piłki ręcznej, dzięki któremu mogą jeszcze lepiej przygotowywać do gry młodych sportowców. – Jednak nawet najlepszy trener nie poradzi sobie bez odpowiedniego sprzętu, zaplecza czy infrastruktury.

W ramach przygotowań do finału turnieju zorganizowano także bezpłatne spotkania z psychologami sportu dla rodziców dzieci uczestniczących w projekcie.

– Chcieliśmy uzmysłowić rodzicom, jak ważne jest ich wsparcie dla swoich młodych sportowców oraz na co szczególnie powinni zwrócić uwagę przy rozmowach z dziećmi w obliczu ich sukcesów i porażek – wyjaśnia Monika Hajbowicz, kierownik Działu Komunikacji Volkswagen Poznań. Wydawany po każdych rozgrywkach newsletter, który wysyłany był m.in. do rodziców dzieci uczestniczących w programie, wzbogacony był również o praktyczne porady w tej tematyce.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest