26 maja 2013

Polki pokonały Niemki w Berlinie

W rozegranym w Berlinie meczu towarzyskim Biało-czerwone pokonały Niemki 28:25. To był dobry występ w wykonaniu naszych zawodniczek, a zwycięstwo cieszy w kontekście zbliżających się spotkań play-off, których stawką będzie awans do MŚ. Polki zmierzą się ze Szwedkami (2 czerwca w Orebro i 8 czerwca w Elblągu), a nasze zachodnie sąsiadki z Ukrainą.

Polki zrewanżowały się Niemkom za porażkę sprzed roku /Fot. JG

Trener Kim Rasmussen nie mógł dzisiaj skorzystać z usług skarżących się na urazy Małgorzaty Stasiak, Agnieszki Koceli oraz Anny Baranowskiej, oznacza to, że w protokole meczowym po polskiej stronie znalazło się piętnaście nazwisk.

Po raz ostatni Biało-czerwone grały z Niemkami niemal równo przed rokiem. 27 maja w Gdyni nasza drużyna przegrała 22:27, aby trzy dni później pokonać w Kwidzynie Rosjanki 30:22.

Początek spotkania to uważna i skuteczna gra  Polek, które po kwadransie prowadziły 9:7. Wtedy do głosu doszły gospodynie, szybko odrabiając straty. Na dwie minuty przed końcem pierwszej partii to Niemki prowadziły różnicą dwóch bramek (14:12), ale ostatecznie do przerwy było tylko 15:14 dla miejscowych.

W drugiej połowie Biało-czerwone szybko doprowadziły do remisu po 17 i od tego momentu rozpoczęła się gra ‘akcja za akcję’. Co może cieszyć, to nasza drużyna nadawała tempo gry. W 40. minucie było 19:21 dla Polek, a na dziesięć minut później 23:25.

Niemki nie powiedziały jednak ostatniego słowa i ponownie wyrównały (25:25 w 56. minucie), jednak końcówka należała do podopiecznych Kima Rasmussena.

Ostatnie trzy trafienia były autorstwa polskiego zespołu, który tym samym przypieczętował zwycięstwo 28:25.

NIEMCY – POLSKA 25:28 (15:14)

NIEMCY: Krause, Woltering – Zapf 6, Klein 1, Lang, Augsburg 1, Mueller A., Naidzinavicius 3, Hubinger, Baier 1,Steinbach 2, Althaus 2, Nadgornaja 4, Mueller S. 5, Geschke. Kary: 6 min. Trener: Jensen.

POLSKA: Gawlik ,Maliczkiewicz – Paluch, Stachowska 1, Grzyb 3, Kudłacz, Koniuszaniec 3, Wojtas 9, Semeniuk-Olchawa, Szwed 1, Migała, Jochymek, Kulwińska 5, Byzdra 6, Andrzejewska. Kary: 4 min. Trener: Rasmussen.